Enterol 250 10 kapsułek

Enterol 250 (Saccharomyces boulardii) to lek przeciwbiegunkowy w postaci kapsułek.

Imodium Instant 12 tabletek

Skład:

\

Chlorowodorek loperamidu 2mg.

Inne składniki leku to: żelatyna, mannitol, aspartam, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sodu wodorowęglan.
 

\


Działanie:

\

Zmniejsza perystaltykę jelit, wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita. Loperamid zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, jednocześnie zmniejszając natychmiastową potrzebę wypróżnienia (parcie na stolec).
 

\


Wskazania:

\

 Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki różnego pochodzenia.
 U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego może być stosowany w celu zmniejszenia ilości i objętości stolców zwiększenia ich konsystencji.
 

\


Dawkowanie:

\

Tabletkę Imodium Instant należy położyć na języku, poczekać aż się rozpuści i połknąć ze śliną. Nie jest potrzebny płyn do popicia.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat:
Ostra biegunka: początkowa dawka - 2 tabletki (4 mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) dla dzieci; a następnie 1 tabletka (2 mg) po każdym kolejnym luźnym stolcu.
Przewlekła biegunka: początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) na dobę dla dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 mg do 12 mg) na dobę.
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w podeszłym wieku.
Dawka maksymalna w ostrej i przewlekłej biegunce wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych i dzieci; u dzieci dawka leku musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki/20 kg masy ciała).
Nie należy stosować dawki większej niż maksymalna zalecana dawka.
Stosowanie leku Imodium Instant u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek:
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lek Imodium Instant należy stosować z ostrożnością i uważnie obserwować, czy nie występują u nich objawy toksyczności ze strony ośrodkowego układu nerwowego.
U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.
Stosowanie leku Imodium Instant u dzieci:
Nie należy stosować leku Imodium Instant u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Stosowanie leku Imodium Instant u osób w podeszłym wieku:
U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.
 

\


Przeciwskazania:

\

Kiedy nie stosować leku:
    jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na loperamidu chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Imodium Instant;

    u dzieci w wieku poniżej 6 lat, jako leczenia zasadniczego;

    u pacjentów z ostrą czerwonką, która charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką;

    u pacjentów z ostrym rzutem wrzodziejącego zapalenia jelita;

    u pacjentów z bakteryjnym zapaleniem jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter;

    u pacjentów z rzekomobłoniastym zapaleniem jelit, związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania, w przypadkach, w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy.


Działania niepożądane:

Opisywano pojedyncze przypadki wystąpienia toksycznego rozszerzenia okrężnicy u pacjentów z AIDS i jednoczesnym zakaźnym zapaleniem okrężnicy wywołanym zarówno przez wirusy, jak i bakterie, leczonych loperamidu chlorowodorkiem.

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy: osłupienie, zaburzenia koordynacji ruchowej, senność, zwężenie źrenic, nadmierne napięcie mięśniowe, depresja oddechowa (tzn. spłycenie i zwolnienie oddechu), zatrzymanie moczu oraz niedrożność jelit (objawiająca się bólem brzucha, wymiotami, wzdęciami i zaparciem). Dzieci mogą być bardziej wrażliwe niż dorośli na toksyczne działania leku na ośrodkowy układ nerwowy.
 

Imodium Instant 6 tabletek

Preparat stosowany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki.

Lacidofil 20 kapsułek
Skład:

1 kapsułka zawiera 2x10^9 CFU bakterii kwasu mlekowego oraz substancje pomocnicze: kwas askorbowy, magnezu stearynian, maltodekstryna, żelatyna.


Działanie:
Lek przywraca naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego w sytuacjach, w których doszło do jej zniszczenia lub zakłócenia rozwoju przez inne bakterie, np. w czasie biegunki bakteryjnej lub gdy doszło do wyjałowienia przewodu pokarmowego na skutek leczenia silnymi antybiotykami albo innymi lekami przeciwbakteryjnymi. Przywrócenie naturalnej flory bakteryjnej chroni przed wtórnym niedoborem witamin, a także przed grzybicami i drożdżycami dzięki uniemożliwieniu nadmiernego rozwoju grzybów, w tym uciążliwych grzybów drożdżopodobnych (drożdżaków). Poprawia pracę jelit, ułatwia wypróżnianie. Lek zawiera szczepy bakterii opornych na najczęściej stosowane antybiotyk.

Wskazania:
zapobieganie biegunce podróżnych, leczenie wspomagające po leczeniu antybiotykami, nawracające rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy.

Dawkowanie:
profilaktycznie: dorośli oraz dzieci jedna kapsułka dziennie w czasie posiłku lub 30 minut po posiłku. leczniczo: dorośli i dzieci od 2 roku życia: od 1 do 2 kapsułek dziennie. Niemowlęta: od 1 do 2 kapsułek dziennie.
Lactocontrol 30 tabletek
Lactocontrol to specjalistyczny suplement diety zawierający enzym laktazę. Osoby z nietolerancją pokarmową, polegającą na nieprawidłowym trawieniu mleka, mają niedobór enzymu laktazy. Laktaza zawarta w Lactocontrol poprawia trawienie laktozy u osób mających trudności z trawieniem laktozy. 
Lactocontrol 70 tabletek
Lactocontrol to specjalistyczny suplement diety zawierający enzym laktazę. Osoby z nietolerancją pokarmową, polegającą na nieprawidłowym trawieniu mleka, mają niedobór enzymu laktazy. Laktaza zawarta w Lactocontrol poprawia trawienie laktozy u osób mających trudności z trawieniem laktozy. 
Multilac 10 kapsułek
Skład:

Substancje czynne: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus helveticus, Lactococcus lactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Streptococcus thermophilus, składnik prebiotyczny- oligofruktoza.


Działanie:

Preparat wskazany do stosowania w trakcie i/ lub po antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynnościowych jelit (m.in. wzdęcia, zaparcia, zespół jelita drażliwego), w biegunce o różnej etiologii, w schorzeniach o podłożu alergicznym, w zwiększonej skłonności do infekcji (przeziębienia).


Wskazania:

Multilac to nowoczesny synbiotyk zawierający 9 wyselekcjonowanych żywych szczepów bakterii probiotycznych.

MULTILAC BABY SYNBIOTYK 10 saszetek

Działanie:

To najnowszej generacji synbiotyk, zawierający aż 9 specjalnie wyselekcjonowanych szczepów bakterii oraz składnik odżywczy – fruktooligosacharydy FOS. W preparacie zastosowano innowacyjną technologię mikroenkaspulacji Micro Mure®, polegającą na pokryciu bakterii dwoma ochronnymi powłokami: białkową i polisacharydowo-hydrokoloidową. Podwójna ochrona zabezpiecza dobroczynne bakterie przed niszczącym działaniem soku żołądkowego i enzymów trawiennych. Zastosowana w MULTILAC® Baby technologia Micro MURE® zwiększa zarówno trwałość jak i skuteczność bakterii. Składnik odżywczy – fruktooligosacharydy FOS – pobudza do wzrostu bakterie, ułatwia kolonizację jelit, a przez to wydłuża aktywność bakterii w przewodzie pokarmowym. MULTILAC® Baby nie zawiera mleka ani kazeiny.
 


Wskazania:

Do postępowania dietetycznego dla niemowląt od 4. miesiąca życia i dzieci, ze wskazaniem przy: antybiotykoterapii, zaburzeniach czynnościowych jelit (np. zaparciach i biegunkach różnego pochodzenia) oraz w okresie zwiększonej skłonności do infekcji.


Dawkowanie:

Dzieci od 4. miesiąca: 1 saszetka dziennie. Niemowlętom zawartość saszetki należy wymieszać z wodą lub mlekiem. Dzieciom od 2. roku życia i dorosłym – preparat MULTILAC® Baby można podać bezpośrednio lub wymieszać zawartość saszetki z wodą, mlekiem lub jogurtem.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Nifuroksazyd 200 mg Hasco 12 tabletek

Preparat stosowany w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

Nifuroksazyd Richter 200mg 12 kapsułek

Wskazania: Ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego. Inne schorzenia przebiegające z biegunką. Właściwości: Lek działa przeciwbakteryjnie. Sposób użycia: Zwykle stosowana dawka u dorosłych oraz dzieci od lay 7 to 1 kapsułka przyjmowana 4 razy na dobę, co 6 godzin. Skład: Substancją czynną leku jest nifuroksazyd. Ponadto lek zawiera: skrobię kukurydzianą, skrobię żelowaną kukurydzianą, sacharozę, magnezu stearynian, żelatynę, żelaza tlenek żółty, tytanu dwutlenek. Przeciwwskazania: - nadwrażliwość na składniki preparatu, - nie stosować u dzieci do lat 7. Działania niepożądane: Reakcje nadwrażliwości takie jak wysypka lub pokrzywka, bóle brzucha, nudności, nasilenie biegunki. Opakowanie: 12 tabletek

ORSALIT smak bananowy 10 saszetek

Wskazania: Orsalit przeznaczony jest do uzupełniania płynów i składników mineralnych podczas biegunki i/lub wymiotów. Właściwości: Orsalit jest doustnym płynem nawadniającym o zmniejszonej osmolarności i składzie zgodnym z zaleceniami WHO/UNICEF. Sposób użycia: Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Przed podaniem schłodzić. Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu i/lub wymiotach. Przeciwskazania: Preparat Orsalit nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny. Skład: 100g Orsalitu zawiera: Glukoza - 61,84g, Chlorki - 10,55g, Cytrynian - 8,65g, Sód - 7,89g, Potas - 3,58g.

Sanprobi IBS 20 kapsułek

Wskazania: Sanprobi IBS powinien być przyjmowany szczególnie przez osoby z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, takimi jak biegunka, zaparcia, ból lub dyskomfort brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, nadmierne oddawanie gazów, bolesne parcie na kiszkę stolcową, uczucie niepełnego wypróżnienia. Przyjmowanie Sanprobi IBS pomaga w przywróceniu naturalnej równowagi przewodu pokarmowego co powoduje ustąpienie wymienionych dolegliwości. Właściwości: Sanprobi pomaga odbudować zdrową mikroflorę jelitową, która zapewnia prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Wzmacnia naturalną barierę śluzówkową przewodu pokarmowego i przywraca prawidłową pracę jelit. Sanprobi IBS w przewodzie pokarmowym konkuruje z bakteriami chorobotwórczymi o miejsca przylegania do błony śluzowej, stymuluje produkcję substancji ochronnych w jelicie co prowadzi do zmniejszenia częstości infekcji oraz ograniczenia miejscowej reakcji zapalnej. Pomaga zmniejszyć przepuszczalność błon śluzowych przewodu pokarmowego przez co wzmacnia pracę także układu odpornościowego. Sposób użycia: W celu osiągnięcia największej korzyści, wzmocnienia i przywrócenia prawidłowej pracy przewodu pokarmowego powinno spożywać się w trakcie posiłku od 1-2 kapsułek codziennie. U dzieci do 12 roku życia 1 kapsułka dziennie. W razie potrzeby kapsułkę można otworzyć a zawartość dodać do pożywienia lub soku. W celu osiągnięcia największej korzyści z przyjmowania Sanprobi IBS w celu wzmocnienia i przywrócenia prawidłowej pracy przewodu pokarmowego probiotyk powinien być przyjmowany codziennie przez co najmniej 4 tygodnie. Skład: (1 kapsułka): Lactobacillus plantarum 299 v-10miliarów CFu, skrobia ziemniaczana, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu. Opakowanie: 20kapsułek

Smecta 30 saszetek
Smecta jest naturalnym związkiem glinokrzemianu, którego mikrocząsteczki mają strukturę warstwową oraz dużą lepkość. Te cechy odpowiadają za możliwość wchłaniania toksyn bateryjnych i wrusowych oraz powlekania błony śluzowej przewodu pokarmowego zwiększając jej wytrzymałość na toksyny. Smecta nie wchłania się z przewodu pokarmowego, wiąże wirusy i bakterie oraz ich toksyny a dzięki temu, iż nie hamuje naturalnego ruchu jelit szybko usuwa z organizmu drobnoustroje odpowiedzialne za powstanie biegunki. Smecta jest stosowana we wszystkich grupach wiekowych. Smecta nie barwi kału co jest bardzo istotne w przypadku ewentualnej diagnostyki lekarskiej. Zmiana barwy stolca może być objawem niepokojących zmian w przewodzie pokarmowym. Przyjmowanie Smecty nie ma negatywnego wpływu na przeprowadzenie badania radiologicznego przewodu pokarmowego. Smecta® jest bowiem przepuszczalna dla promieniowania rentgenowskiego (nie jest RTG-kontrastowa). Smecta jest preparatem niezmiernie pomocnym w terapii ostrej biegunki, a fakt ten poparty jest wiarygodnymi badaniami naukowymi. Skuteczność w leczeniu biegunki była już przedmiotem wielu prac, zwłaszcza w grupach pacjentów dorosłych. Badania w przeprowadzone w grupach dzieci z ostrą biegunką dowodą, że smektyn dwuoktanościenny (Smecta) stosowany łącznie ze standardowym leczeniem u pacjentów do 18. roku życia chorych na ostrą biegunkę infekcyjną skraca czas trwania biegunki i zwiększa szansę na wyleczenie już w 3. dniu leczenia. Kiedy nie stosować leku Smecta Leku nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem na diosmektyt lub którykolwiek z pozostałych składników, do których należa: glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat waniliowy i aromat pomarańczowy.
SmectaGo 12 saszetek

Smecta Go to gotowa do wypicia zawiesina, przeznaczona do stosowania w leczeniu ostrej biegunki u dorosłych i dzieci. Głównym składnikiem produktu jest diosmektyt, naturalna glinka, która pomaga w zahamowaniu i leczeniu biegunki oraz w łagodzeniu bólu brzucha. Diosmektyt wiąże substancje toksyczne i drobnoustroje oraz ułatwia ich eliminację z organizmu, ochrania przewód pokarmowy oraz wspomaga regenerację jego uszkodzeń.

© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone