Biopron IB-Symbio + S. Boulardii 30 kapsułek

Symbiotyk (połączenie probiotyku z prebiotykiem) o unikalnej duo-formule bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus acidophilus, Lactobacilus rhamnosus) i drożdży Saccharomyces boulardii, uzupełniona fruktooligosacharydami (FOS). Drożdże Saccharomyces boulardii działają wspomagająco przy zbyt częstym wypróżnianiu i luźnym stolcu.

Dierol 10 kapsułek

Dierol kapsułki to preparat opracowany specjalnie dla dzieci i dorosłych do stosowania w antybiotykoterapii osłonowo oraz w każdej biegunce.

Elektrolity smak pomarańczowy 7 saszetek

Elektrolity rekomendowane przez Stoperan pomagają szybciej wrócić do sił po biegunce.

Ich stosowanie pozwala uniknąć odwodnienia lub zniwelować jego skutki, takie jak: zmęczenie, bóle i skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca czy gorsze samopoczucie.

Elektrolity smak truskawkowy 7 saszetek

Elektrolity rekomendowane przez Stoperan pomagają szybciej wrócić do sił po biegunce.

Ich stosowanie pozwala uniknąć odwodnienia lub zniwelować jego skutki, takie jak: zmęczenie, bóle i skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca czy gorsze samopoczucie.

Enterol 250 10 kapsułek

Enterol 250 (Saccharomyces boulardii) to lek przeciwbiegunkowy w postaci kapsułek.

Fluid Balans 20 saszetek po 5,6 g

Fluid Balans (smak jabłkowy) 20 saszetek z proszkiem do sporządzenia roztworu.

Gastrobutin IBS tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 30 sztuk

Gastrobutin IBS tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 30 sztuk.

Herbapol Kora Dębu 50 g

Herbapol Kora Dębu 50 g

Imodium Instant 12 tabletek

Skład:

\

Chlorowodorek loperamidu 2mg.

Inne składniki leku to: żelatyna, mannitol, aspartam, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sodu wodorowęglan.
 

\


Działanie:

\

Zmniejsza perystaltykę jelit, wydłuża czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita. Loperamid zwiększa spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu, jednocześnie zmniejszając natychmiastową potrzebę wypróżnienia (parcie na stolec).
 

\


Wskazania:

\

 Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki różnego pochodzenia.
 U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego może być stosowany w celu zmniejszenia ilości i objętości stolców zwiększenia ich konsystencji.
 

\


Dawkowanie:

\

Tabletkę Imodium Instant należy położyć na języku, poczekać aż się rozpuści i połknąć ze śliną. Nie jest potrzebny płyn do popicia.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat:
Ostra biegunka: początkowa dawka - 2 tabletki (4 mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) dla dzieci; a następnie 1 tabletka (2 mg) po każdym kolejnym luźnym stolcu.
Przewlekła biegunka: początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) na dobę dla dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 mg do 12 mg) na dobę.
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w podeszłym wieku.
Dawka maksymalna w ostrej i przewlekłej biegunce wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych i dzieci; u dzieci dawka leku musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki/20 kg masy ciała).
Nie należy stosować dawki większej niż maksymalna zalecana dawka.
Stosowanie leku Imodium Instant u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek:
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lek Imodium Instant należy stosować z ostrożnością i uważnie obserwować, czy nie występują u nich objawy toksyczności ze strony ośrodkowego układu nerwowego.
U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.
Stosowanie leku Imodium Instant u dzieci:
Nie należy stosować leku Imodium Instant u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Stosowanie leku Imodium Instant u osób w podeszłym wieku:
U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.
 

\


Przeciwskazania:

\

Kiedy nie stosować leku:
    jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na loperamidu chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Imodium Instant;

    u dzieci w wieku poniżej 6 lat, jako leczenia zasadniczego;

    u pacjentów z ostrą czerwonką, która charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką;

    u pacjentów z ostrym rzutem wrzodziejącego zapalenia jelita;

    u pacjentów z bakteryjnym zapaleniem jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter;

    u pacjentów z rzekomobłoniastym zapaleniem jelit, związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania, w przypadkach, w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy.


Działania niepożądane:

Opisywano pojedyncze przypadki wystąpienia toksycznego rozszerzenia okrężnicy u pacjentów z AIDS i jednoczesnym zakaźnym zapaleniem okrężnicy wywołanym zarówno przez wirusy, jak i bakterie, leczonych loperamidu chlorowodorkiem.

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy: osłupienie, zaburzenia koordynacji ruchowej, senność, zwężenie źrenic, nadmierne napięcie mięśniowe, depresja oddechowa (tzn. spłycenie i zwolnienie oddechu), zatrzymanie moczu oraz niedrożność jelit (objawiająca się bólem brzucha, wymiotami, wzdęciami i zaparciem). Dzieci mogą być bardziej wrażliwe niż dorośli na toksyczne działania leku na ośrodkowy układ nerwowy.
 

Imodium Instant 6 tabletek

Preparat stosowany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki.

Krople żołądkowe Farmina 35 g

Krople żołądkowe Farmina 35 g

© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone