Dermicin aerozol 30 ml

Niemowlęce łojotokowe zapalenie skóry (ciemieniucha) to występowanie złuszczających się żółto-brązowych zmian skórnych, które pojawiają się przede wszystkim na owłosionej skórze głowy, ale również na brwiach, powiekach, skórze za uszami, fałdach nosowych, karku, okolicach pieluszkowych czy dołach podkolanowych, pachowych i łokciowych. 
Preparat Dermicin stosowany w leczeniu ciemieniuchy rozmiękcza łuski, ogranicza utratę wody przez skórę, zmiękcza ją i przywraca jej funkcje ochronne. Aerozol (serum) o unikalnym składzie gwarantuje skuteczność oraz całkowite bezpieczeństwo stosowania. W jego skład wchodzą naturalne oleje: z ogórecznika lekarskiego, nasion słonecznika, skwalan, witamina E oraz wyciąg z rozmarynu lekarskiego, które po wchłonięciu w skórę powodują rozmiękczenie łuski łojotokowej. Dodatkowo przeciwdziałają utracie wody i pozwalają skórze odzyskać jej funkcje ochronne. Znajdujące się w opakowaniu szczotka chirurgiczna z gąbką i grzebień służą do usuwania oraz wyczesywania przywierającej, złuszczonej skóry. Serum nie wymaga spłukiwania. Nie pobudza wzrostu grzybów Malassezia (w przypadku leczenia łojotokowego zapalenia skóry, którego przyczyna jest powiązana z nadkażeniem tymi drożdżakami) oraz charakteryzuje się wysoką skutecznością potwierdzoną badaniami. Nie zawiera sterydów, środków przeciwgrzybiczych, substancji zapachowych, barwników, parabenów ani konserwantów.

ZIAJKA Kremowy Olejek myjący na ciemieniuchę 300 ml

Kremowy olejek myjący przeznaczony do dermatologicznej kąpieli kojąco-natłuszczającej. Polecany do codziennej higieny wrażliwej skóry dziecka, przyczynia się również do redukcji ciemieniuchy.

© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone