Paracetamol czopki 0,5g 10 czopków
Działanie:Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin. Opakowanie:10 czopków Wskazania:Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia i stany gorączkowe. Przeciwwskazania:Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek. Dawkowanie:Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni. U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej. Dawki jednorazowe 3 miesiące – 1 rok - 80 mg 2–3 lata - 125 mg 4–6 lat - 125 mg do 250 mg 7–8 lat - 250 mg 9–10 lat - 250 mg do 500 mg 11–12 lat - 500 mg Skład:1 czopek zawiera: Substancję czynną: paracetamol 500 mg i substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58) Ciąża:Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Paracetamol Hasco 125mg, czopki, 10 sztuk
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia, stany gorączkowe. Właściwości: Paracetamol to najbardziej popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa polecany jest przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Podanie doodbytnicze daje pewność dopasowania właściwej dawki leku, a w przypadku wymiotów jest to najlepsza droga podania. Paracetamol Farmina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka, w zalecanych dawkach jest lekiem bardzo bezpiecznym. Należy stosować przy wysokiej temperaturze, przeziębieniu oraz po szczepieniach u dzieci. Sposób użycia: Dodbytniczo u dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Nie przekraczać dawki jednorazowej 10mg/kg wagi ciała dziecka. Można podawać 4 razy na dobę po 1 czopku. Stosować nie częściej niż co 4 godziny Przeciwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek. Bez zalecenia lekarza nie stosować: przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci, w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni, w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni. W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu. U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol. Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza. Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Skład: Paracetamolum 125 mg
© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone