MARIMER BABY IZOTONICZNY spray do nosa 100 ml
Produkt posiada najnowszej generacji nasadkę „Safety Tip”, stworzoną specjalnie z myślą o małych noskach. Jej kształt chroni przed zbyt głębokim wprowadzeniem aplikatora. Również strumień, w postaci delikatnej mgiełki, został dostosowany do noska niemowlaka. Marimer baby dzięki zawartości soli mineralnych i pochodzących z morza mikroelementów –siarki, manganu, miedzi - stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia, będąc tym samym niezastąpionym środkiem w przypadku takich dolegliwości jak katar u dziecka. Spray Marimer baby, stworzony z myślą o najmłodszych, to preparat: • bezpieczny – polecany dla dzieci i niemowląt od pierwszego dnia życia • naturalny – nie zawiera konserwantów • łatwy w użyciu – może być stosowany niezależnie od pozycji pojemnika • wygodny– mniejsze, poręczne opakowanie • do codziennej higieny nosa • do nawilżania wysuszonej błony śluzowej nosa • jako uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych
MARIMER Hipertoniczny Spray do nosa Woda morska 100 ml
Wskazania: Marimer Hipertoniczny jest zalecany dla całej rodziny: - do oczyszczenia nosa, - do udrażniania zatkanego nosa, - jako uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Właściwości: Naturalnie bogaty w sole mineralne i pochodzące z morza mikroelementy, spray do nosa Marimer Hipertoniczny jest zalecany do oczyszczania i udrażniania jam nosowych, zwłaszcza w przypadku kataru, przeziębienia, zapalenia zatok oraz po zabiegach operacyjnych. System mikrodyfuzji, zastosowany w preparacie oraz mechaniczne działanie hipertonicznego roztworu wody morskiej ułatwiają usuwanie wydzieliny. Oczyszczanie nosa pozwala chronić błonę śluzową przed czynnikami zewnętrznymi i pomaga w zapewnieniu funkcji oddechowych nosa. Sposób użycia: Włożyć końcówkę do nosa. Przechylić głowę na bok i rozpylić Marimer Hipertoniczny do górnego nozdrza. Powtórzyć to samo z drugim nozdrzem. Wyprostować głowę, aby wydzieliny spłynęły, następnie wytrzeć nadmiar roztworu (niemowlęta) lub wydmuchać (nos dzieci i dorośli). Skład: Hipertoniczny roztwór 100% wody morskiej (odpowiednik 22 g/l soli).
MARIMER Spray do nosa Woda Morska 100ml
Wskazania: Codzienna higiena nosa, nawilżanie błony śluzowej nosa, rozpuszczanie zalegającej w jamach nosowych wydzieliny. Właściwości: Naturalna woda morska w sprayu Marimer, zawierająca wiele pierwiastków śladowych, m.in. miedź i mangan, łagodnie oczyszcza jamy nosowe poprzez wypłukiwanie zanieczyszczeń i alergenów oraz rozpuszczanie zalegającej wydzieliny. Preparat nawilża również wysuszoną błonę śluzową nosa. Marimer spray to preparat: skuteczny - dzięki zawartej w preparacie wodzie morskiej, która umożliwia efektywne rozpuszczenie zalegającej wydzieliny oraz wypłukiwanie alergenów i zanieczyszczeń; bezpieczny - jest polecany do stosowania nawet u niemowląt i małych dzieci, unikalny system mikro-spray zapewnia skuteczne i delikatne oczyszczanie nosa, może być bezpiecznie stosowany przez długi okres czasu; łatwy w dozowaniu - wystarczy jednorazowo nacisnąć głowicę dozownika, działa bez względu na położenie pojemnika, wydajny, opakowanie zawiera 500 dawek preparatu. Sposób użycia: Wprowadzić końcówkę dozownika do nozdrza i delikatnie, jednorazowo nacisnąć głowicę. Powtórzyć procedurę z drugim nozdrzem, a następnie odchylić głowę do tyłu, aby płyn spłynął w głąb nosa. Stosować od 1 do 4 razy dziennie, w zależności od potrzeby. Skład: 100% sterylny, izotoniczny roztwór wody morskiej.
Nasic aerozol do nosa 10 ml
Skład Xylometazolini hydrochloridum + Dexpanthenolum ( 0,1 mg + 5,0 mg)/dawkę. Substancje pomocnicze: benokainowego chlorku roztwór, potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona. Działanie Areozol zawiera substancje aktywne które obkurczają naczynia krwionośne nosa, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, przyśpieszają gojenie ran i biorą udział w procesie regeneracji błon śluzowych. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa ułatwia oddychanie przez nos pacjentom u pacjentów u których występują objawy niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia i po przebytej operacji nosa. Wskazania Przy objawach niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz przebytej operacji nosa. Dawkowanie Jedna dawka aerozolu do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy na dobę (co 8-10 godzin). Nie podawać więcej niż trzy dawki na dobę. Nie należy stosować preparatu dłużej niż 7 dni. Przeciwwskazania: Nie stosować przy: nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Gdy u pacjenta występuje suche, zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa u dzieci poniżej 6 roku życia po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową i po operacja przebiegających z odsłonięciem opony twardej.
Nasivin 0.01% (dla niemowlat) krople 5ml (data ważności 11.2017)

Skład 1 ml roztworu zawiera: substancję czynną: 0,1 mg chlorowodorku oksymetazoliny substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, benzalkoniowego chlorku 50% roztwór, glicerol (85%), cytrynian sodu, woda oczyszczona. 100 ml roztworu zawiera 0,01 g chlorowodorku oksymetazoliny. Działanie Lek Nasivin 0,01% zawiera chlorowodorek oksymetaloziny, który zwęża naczynia krwionośne. Podanie leku Nasivin 0,01%: zmniejsza przekrwienie zmienionej zapalnie błony śluzowej, hamuje nadmierne wydzielanie. Wskazania Preparat stosowany w obrzęku błony śluzowej nosa występującym w przebiegu ostrego nieżytu nosa, naczynioruchowego lub alergicznego nieżytu nosa, zapalenia zatok przynosowych, zapalenia trąbki słuchowej, zapalenia ucha środkowego. Dawkowanie Do 4 tygodnia życia należy podawać 1 kroplę leku Nasivin 0,01% do każdego otworu nosowego 2-3 razy na dobę. Od 5 tygodnia życia do ukończenia 1 roku życia należy podawać 1-2 krople leku do każdego otworu nosowego 2-3 razy na dobę. Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku Nasivin 0,01% w przypadku: nieżytu nosa wysychającego (zapalenie błony śluzowej nosa z powstawaniem strupów) nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Działania niepożądane: Nasivin 0,01% może powodować działania niepożądanie: zaburzenia układu oddechowego - uczucie pieczenia błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej nosa i kichanie, zaburzenia układu nerwowego - bóle głowy, bezsenność, zmęczenie, niepokój, zaburzenia układu krążenia - kołatanie serca, przyśpieszona czynność serca, zwiększenie ciśnienia tętnicznego.

Nasivin soft 0.01% krop.do nosa z atomizerem
Skład:

chlorowodorek oksymetazoliny


Działanie:

zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, obkurcza błonę śluzową nosa, prowadzi do otwarcia i rozszerzenia przewodów odprowadzających zatok przynosowych i otwarcia trąbki słuchowej.


Wskazania:

ostry nieżyt nosa, alergiczny nieżyt nosa, zapalenie zatok przynosowych, zapalenie trąbki słuchowej, zapalenie ucha środkowego.


Przeciwskazania:

nieżyt nosa wysychający, nadrważliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Nisita spray do nosa 20 ml (butelka)
Opis Nisita spray stosowany w przypadku suchej błony śluzowej nosa. Skład Każdy ml spray\\'u do nosa zawiera 3,3 mg chlorku sodu i 8,3 mg wodorowęglanu sodu. Pozostałe składniki: woda oczyszczona. Działanie Uzdrawiająca moc soli (chlorek sodu) była wykorzystywana przez człowieka już od setek lat. Przebywanie w słonym morskim powietrzu lub w uzdrowisku, gdzie solanki ze źródeł odparowują poprzez drewniane gałązki (tężnie), prowadzi do złagodzenia dolegliwośd w przypadku chorób układu oddechowego. Sole zawarte w spray\\'u, ze względu na ich higroskopijne działanie, tworzą w nosie wilgotne środowisko. Nisita® spray do nosa posiada szerokie zastosowanie W celu zapobiegania chroni błonę śluzową nosa przed wysychaniem w przypadku suchego powietrza; nie dopuszcza do kontaktu substancji drażniących z błoną śluzową nosa. W celu stosowania w leczeniu nawilża błonę śluzową nosa; rozluźnia zaschniętą wydzielinę; wspomaga leczenie przeziębień u niemowląt i dzieci; poprawia oddychanie przez nos i dlatego może ograniczyć chrapanie. Po przebytej operacji wspomaga regenerację błony śluzowej nosa uszkodzonej w przypadku przeziębienia, krwawienia Wskazania Nisita spray do nosa wytwrza delikatną rozpyloną mgiełkę i jest stosowany w przypadku suchej błony śluzowej nosa: pomagając udrożnić zatkany nos np. przy przeziębieniu w celu oczyszczania i nawilżania błony śluzowej nosa np. przy suchym powietrzu w celu usunięcia zaschniętej wydzieliny z nosa Sposób użycia wyrobu medycznego W razie konieczności dorośli i dzieci (w wieku 2 lat i więcej) rozpylić 1-2 dawki do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. Niemowlęta i dzieci (w wieku do 2 lat) rozpylić jedną dawkę do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. Uwagi Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chonić od światła i wilgoci. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Stosowanie wyrobu z innymi lekami Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Ciąża i karmienie piersią W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.
Otrivin 0,1% aer.do nosa 1 mg/1ml 10 ml
Skład:

Ksylometazoliny (1ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku), benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypromeloza 4000, woda oczyszczona


Działanie:

Spray działa miejscowo, obkurcza naczynia krwionośnych, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Pacjentom z uczuciem zatkanego nosa ułatwia oddychanie. Specjalny skład leku (substancje wykazujące działanie nawilżające) zapobiega wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Jego działanie rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do 12 godzin


Wskazania:

Do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat w przypadku wystąpienia nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok, ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych, może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego


Dawkowanie:

1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę

Zdjąć nasadkę ochronną. Przed pierwszym podaniem kilka razy nacisnąć pompkę, aż do uwolnienia jednej dawki leku w powietrze (nie należy tego robić przy kolejnych podaniach). Oczyścić nos. Pochylić głowę do przodu i umieścić końcówkę w otworze nosowym. Butelkę trzymać pionowo, kciukiem przytrzymując dno butelki, końcówkę trzymać między dwoma palcami. Nacisnąć pompkę i jednocześnie wciągnąć nosem powietrze


Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na składniki sprayu, nadciśnienie, cukrzyca, choroba serca, nadczynność tarczycy

Otrivin Allergy aer.donosa 15ml
Skład:
Substancje czynne: fenylefryna 2,5 mg/ml; maleinian dimetindenu 0,25 mg/ml. Substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy, wodorofosforan sodu bezwodny, kwas cytrynowy jednowodny, sorbitol, olejek lawendowy deterpenowany, woda oczyszczona.

Działanie:
Otrivin Allergy to lek o działaniu miejscowym, zawierający: fenylefrynę - szybko i długotrwale zmniejszającą przekrwienie błony śluzowej nosa, maleinian dimetindenu - hamujący wydzielanie histaminy odpowiedzialnej za reakcje alergiczne. Substancje czynne preparatu Otrivin Allergy ułatwiają oczyszczanie przewodów nosowych oraz zmniejszają wydzielanie śluzu. Nie upośledza czynności rzęsek nabłonka jamy nosowej.

Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do stosowania na błony śluzowe nosa, jego aktywność nie zależy od stężenia składników czynnych w surowicy. Otrivin Allergy stosuje się do leczenia sezonowego (katar sienny) oraz niesezonowego alergicznego nieżytu nosa, objawowego leczenia przeziębień, przekrwienia błony śluzowej nosa, ostrego i przewlekłego nieżytu nosa, ostrego i przewlekłego zapalenia zatok, naczynioruchowego nieżytu nosa. Niedrożność nosa po urazach jamy nosowej. Leczenie wspomagające w zapaleniu ucha środkowego Pielęgnacja przed- i pooperacyjna w chirurgii nosa.

Dawkowanie:
Otrivin Allergy należy stosować po dokładnym oczyszczeniu nosa. Dorośli oraz dzieci powyżej 6. roku życia 1 do 2 dawek do każdego otworu nosowego, 3 do 4 razy na dobę: ostatnią dawkę zaleca się przyjmować krótko przed snem. Zdjąć nakładkę ochronną. Przed pierwszym użyciem należy nacisnąć pompkę kilka razy, aż do zadziałania dozownika. Tak przygotowany aerozol jest stale gotowy do użycia. Umieścić końcówkę dozownika w otworze nosowym, zdecydowanie nacisnąć pompkę, a następnie wyjąć ją z otworu nosowego nie puszczając pompki. Rozpylanie powinno być wykonane w trakcie niewielkiego wdechu przez nos. Po użyciu założyć nakładkę ochronną. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
 

Przeciwskazania:
Nie stosować preparatu Otrivin Allergy w postaci aerozolu do nosa u dzieci poniżej 6. roku życia. Preparatów Otrivin Allergy nie należy stosować w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu, zanikowego nieżytu nosa, aktualnie trwającego lub zakończonego w ciągu 14 dni leczenia inhibitorami monoaminooksydaz.
Otrivin Dla Dzieci 0,05% aerozol do nosa 10 ml
Skład:

Ksylometazoliny chlorowodorek (1ml roztworu zawiera 0,5mg ksylometazoliny chlorowodorku), benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypromeloza 4000, woda oczyszczona


Działanie:

Spray działa miejscowo, obkurcza naczynia krwionośnych, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Pacjentom z uczuciem zatkanego nosa ułatwia oddychanie. Specjalny skład leku (substancje wykazujące działanie nawilżające) zapobiega wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Jego działanie rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do 12 godzin


Wskazania:

Do stosowania u dzieci 2-11 lat w przypadku wystąpienia nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok, ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych, może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego


Dawkowanie:

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat (pod nadzorem dorosłych): 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego 1 do 2 razy na dobę (co 8 – 10 godzin). Nie należy stosować więcej niż 3 dawki leku do każdego otworu nosowego na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 11 lat (pod nadzorem dorosłych): 1 lub 2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 dawki leku do każdego otworu nosowego na dobę.

Zdjąć nasadkę ochronną. Przed pierwszym podaniem kilka razy nacisnąć pompkę, aż do uwolnienia jednej dawki leku w powietrze (nie należy tego robić przy kolejnych podaniach). Oczyścić nos. Pochylić głowę do przodu i umieścić końcówkę w otworze nosowym. Butelkę trzymać pionowo, kciukiem przytrzymując dno butelki, końcówkę trzymać między dwoma palcami. Nacisnąć pompkę i jednocześnie wciągnąć nosem powietrze


Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na składniki sprayu, nadciśnienie, cukrzyca, choroba serca, nadczynność tarczycy. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat

Sudafed XyloSpray dla dzieci 0,5mg/ml 10 ml

Wskazania: Zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa w ostrym zapaleniu błony śluzowej, w naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej oraz w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa. Ułatwienie odpływu wydzieliny w zapaleniu zatok przynosowych oraz w zapaleniu trąbki słuchowej ucha środkowego połączonego z przeziębieniem. Działanie: Ksylometazolina jest lekiem obkurczającym naczynia krwionośne, przez co zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Początek działania leku występuje zwykle w ciągu 5-10 minutach po podaniu. Zmniejszenie obrzęku błony śluzowej ułatwia oddychanie przez nos oraz ułatwia odpływ wydzieliny. Przeciwwskazania: Nie stosować leku Sudafed XyloSpray dla dzieci: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku jeśli u pacjenta występuje suche zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa u pacjentów po usunięciu przesadki i po innych chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej u dzieci w wieku poniżej 2 lat, Dawkowanie: 1 dawka do każdego otworu nosowego do 3 razy na dobę. Instrukcja stosowania: Zdjąć plastikową nasadkę. Przed pierwszym zastosowaniem naciskać pompkę, aż do pojawienia się jednorodnej mgiełki rozpylonego leku. Dzięki temu aerozol jest gotowy do użycia. W celu podania dawki aerozolu należy umieścić końcówkę aplikatora w otworze nosowym, następnie nacisnąć pompkę jeden raz, jednocześnie wciągając powietrze przez nos. Podczas podawania leku butelkę należy trzymać pionowo. Po użyciu ponownie nałożyć plastikową nasadkę. Skład: 1 ml roztworu zawiera: 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku

Unimer Baby NaCl 0,9% płyn 50 ampułek x 5 ml
UNIMER BABY NACL 0,9% to wyrób medyczny chlorku sodu, który wykazuje właściwości oczyszczające i nawilżające. Korzystnie oddziałuje na stan śluzówki nosa w czasie kataru oraz sprawdza się w czasie oczyszczania ran. Skład Chlorek sodu 0,9 g, woda oczyszczona. Działanie Unimer Baby to sterylna sól fizjologiczna, bez konserwantów, nie przeznaczona do wstrzykiwania. Stosowanie ampułki soli fizjologicznej jest łatwe, higieniczne i całkiem bezpieczne. Wyrób medyczny przeznaczony do użytku miejscowego, działa na bazie chlorku sodu czyli soli fizjologicznej. Charakteryzuje się takim samym stężeniem jak płynu ustrojowe w organizmie. Nie powoduje podrażnień. Zastosowany w czasie nieżytu nosa, nawadnia i oczyszcza błonę śluzową, usuwając związany z przesuszeniem dyskomfort. Ponadto doskonale sprawdza się podczas oczyszczania ran i przemywania oczu. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia dzieci. Wskazania Należy stosować wyrób w ramach pielęgnacji i higieny nosa. Ponadto zaleca się wykorzystywanie go w celu przemywania ran i oczu oraz nawilżania i oczyszczania błony śluzowej nosa w czasie kataru. Można stosować u noworodków od 1 dnia życia, niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Sposób użycia wyrobu medycznego Nie używać tego samego jednodawkowego opakowania do różnych zastosowań. Opakowanie jednodawkowe służy do jednorazowego i indywidualnego użycia. Oderwij. ampułkę i otwórz ją, odkręcając górną część. Sól fizjologiczna może być stosowana do: codziennej higieny nosa i oczu, w dawce od 1 do 6 przemyć dziennie, w zależności od potrzeb. Do higieny nosa Do wkraplania lub przemywania w przypadku suchości lub nieżytu nosa. Odchyl głowę do tyłu. Wprowadż ostrożnie końcówkę ampułki do otworu nosowego i lekko naciśnij ampułkę.Powtórz tę samą czynność w drugim otworze nosowym. Wyprostuj głowę, aby śluz się upłynnił, a następnie wytrzyj nadmiar płynu.Nie wydmuchuj zbyt mocno nosa przez 10 minut po zastosowaniu preparatu. U niemowląt, produkt należy wkraplać przy minimalnym nacisku na ampułkę, aby uniknąć zanieczyszczenia ucha środkowego. Do higieny oczu Do wkraplania, przemywania lub przepłukiwania. Zapuść kilka kropli roztworu do każdego oka, uważając, aby nie dotknąć ampułką do powierzchni oka.Wytrzyj nadmiar płynu sterylnym gazikiem. Środki ostrożności: Podczas leczenia kroplami do oczu, należy odczekać 15 minut przed ich zastosowaniem. Do oczyszczania ran Przepłucz ranę, używając całej zawartości ampułki, uważając, aby nie dotknąć ampułką do powierzchni rany. Wytrzyj nadmiar płynu tylko na obszarze nieuszkodzonej skóry.
Xylorin Alergia aerozol do nosa 20 ml

Xylorin ALERGIA - środek o udowodnionej klinicznie skuteczności, zmniejszającym objawy alergicznego nieżytu nosa, poprzez blokowanie alergenów wywołujących reakcje alergiczną.

  • Z precyzyjnym aplikatorem.
  • Szybka ulga w alergii, działa w 3 minuty.
  • Nie powoduje senności.
© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone