Allergo-Comod krople do oczu 10 ml

Allergo-Comod - krople do oczu, roztwór.

Allergocrom krople do oczu 10 ml

Allergocrom - krople do oczu, roztwór.

Izotoniczny roztwór Polfa Łódź 5 ml 30 ampułek

Wielofunkcyjny roztwór izotoniczny jest odpowiedni dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych.

Starazolin 0.05% krople do oczu 12 minimsów
Skład:

1ml kropli do oczu zawiera 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny.


Działanie:
Preparat o silnym działaniu sympatykomimetycznym. Zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie i obrzęk spojówek.

Wskazania:
Leczenie objawowe stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi takimi jak: kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, woda chlorowana, kosmetyki. Alergiczne stany zapalne takie jak: katar sienny i uczulenie na pyłki traw. Starazolin znosi objawy towarzyszące, takie jak: pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Dawkowanie:
Zakraplać 1-2 krople do worka spojówkowego 2 lub 3 razy dziennie. O ile po upływie 48 godz. od rozpoczęcia kuracji nie nastąpi poprawa, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Starazolin jest roztworem jałowym. Aby zachować sterylność preparatu nie należy dotykać końcówki zakraplacza, a po użyciu kropli należy każdorazowo nałożyć z powrotem nakrętkę i dokręcić do oporu. Przed zastosowaniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe (jeśli są noszone) i założyć je ponownie po około 15 minutach.
Starazolin HydroBalance krople do oczu 10 ml (2X5ml)
Skład:

Hialuronian sodu, chlorek sodu, ortofosforan sodu oraz nadboran sodu.


Działanie:
Krople Starazolin HydroBalance wykazują skuteczne i długotrwałe działanie nawilżające. Przynoszą szybką ulgę przy odczuwaniu suchości, podrażnienia, zmęczenia oczu oraz uczucia piasku pod powiekami.

Wskazania:
Wskazany  w przypadku: - narażenia narządu wzroku na działanie drażniących czynników środowiskowych takich jak: kurz, dym, promieniowanie UV, ciepło (centralne ogrzewanie, sauna), klimatyzacja, wiatr, kosmetyki, chlorowana woda, - obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub u osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku min. długotrwała praca przed monitorem, prowadzenie samochodu itp., - zbyt małej ilości łez lub zmiany ich składu m.in. u osób mających zespół suchego oka oraz u  osób powyżej 40 roku życia, - osób noszących soczewki kontaktowe. 

Dawkowanie:
Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy umyć ręce przed zastosowaniem preparatu. Krople Starazolin HydroBalance należy stosować miejscowo do worka spojówkowego. Zwykle podaje się 1 lub 2 krople, od 3 do 5 razy na dobę. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.

Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu

Starazolin HydroBalance One krople do oczu 12 minimsów
Skład:

Wodny roztwór kropli do oczu - Starazolin HydroBalance zawiera: hialuronian sodu, chlorek sodu, ortofosforan sodu oraz nadboran sodu.


Działanie:

Krople Starazolin HydroBalance wykazują skuteczne i długotrwałe działanie nawilżające. Przynoszą szybką ulgę przy odczuwaniu suchości, podrażnienia, zmęczenia oczu oraz uczucia piasku pod powiekami. Preparat Starazoilin HydroBalance jest szczególnie wskazany w przypadku: narażenia narządu wzroku na działanie drażniących czynników środowiskowych takich jak: kurz, dym, promieniowanie UV, ciepło (centralne ogrzewanie, sauna), klimatyzacja, wiatr, kosmetyki, chlorowana woda, obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub u osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku min. długotrwała praca przed ekranem monitoru, prowadzenie samochodu itp. zbyt małej ilości łez lub zmiany ich składu m.in. u osób mających zespół suchego oka oraz u osób powyżej 40 roku życia osób noszących soczewki kontaktowe Krople Starazolin HydroBalance nie zawierają substancji konserwujących, stanowiąc doskonałą alternatywę dla osób uczulonych na takie składniki, mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki kontaktowe wszystkich typów. 


Wskazania:

STARAZOLIN HydroBalance to nawilżające krople do oczu. Przynoszą szybką ulgę przy odczuwaniu suchości, podrażnienia, zmęczenia oczu oraz uczucia piasku pod powiekami. 


Dawkowanie:

Preparat do samodzielnego stosowania. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy umyć ręce przed zastosowaniem preparatu. Krople Starazolin HydroBalance należy stosować miejscowo do worka spojówkowego. Zwykle podaje się 1 lub 2 krople, od 3 do 5 razy na dobę. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki. Jeżeli po usunięciu czynników drażniących, objawy nie ustępują lub nasilają się w trakcie stosowania kropli, należy przerwać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Unimer Baby NaCl 0,9% płyn 50 ampułek x 5 ml
UNIMER BABY NACL 0,9% to wyrób medyczny chlorku sodu, który wykazuje właściwości oczyszczające i nawilżające. Korzystnie oddziałuje na stan śluzówki nosa w czasie kataru oraz sprawdza się w czasie oczyszczania ran. Skład Chlorek sodu 0,9 g, woda oczyszczona. Działanie Unimer Baby to sterylna sól fizjologiczna, bez konserwantów, nie przeznaczona do wstrzykiwania. Stosowanie ampułki soli fizjologicznej jest łatwe, higieniczne i całkiem bezpieczne. Wyrób medyczny przeznaczony do użytku miejscowego, działa na bazie chlorku sodu czyli soli fizjologicznej. Charakteryzuje się takim samym stężeniem jak płynu ustrojowe w organizmie. Nie powoduje podrażnień. Zastosowany w czasie nieżytu nosa, nawadnia i oczyszcza błonę śluzową, usuwając związany z przesuszeniem dyskomfort. Ponadto doskonale sprawdza się podczas oczyszczania ran i przemywania oczu. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia dzieci. Wskazania Należy stosować wyrób w ramach pielęgnacji i higieny nosa. Ponadto zaleca się wykorzystywanie go w celu przemywania ran i oczu oraz nawilżania i oczyszczania błony śluzowej nosa w czasie kataru. Można stosować u noworodków od 1 dnia życia, niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Sposób użycia wyrobu medycznego Nie używać tego samego jednodawkowego opakowania do różnych zastosowań. Opakowanie jednodawkowe służy do jednorazowego i indywidualnego użycia. Oderwij. ampułkę i otwórz ją, odkręcając górną część. Sól fizjologiczna może być stosowana do: codziennej higieny nosa i oczu, w dawce od 1 do 6 przemyć dziennie, w zależności od potrzeb. Do higieny nosa Do wkraplania lub przemywania w przypadku suchości lub nieżytu nosa. Odchyl głowę do tyłu. Wprowadż ostrożnie końcówkę ampułki do otworu nosowego i lekko naciśnij ampułkę.Powtórz tę samą czynność w drugim otworze nosowym. Wyprostuj głowę, aby śluz się upłynnił, a następnie wytrzyj nadmiar płynu.Nie wydmuchuj zbyt mocno nosa przez 10 minut po zastosowaniu preparatu. U niemowląt, produkt należy wkraplać przy minimalnym nacisku na ampułkę, aby uniknąć zanieczyszczenia ucha środkowego. Do higieny oczu Do wkraplania, przemywania lub przepłukiwania. Zapuść kilka kropli roztworu do każdego oka, uważając, aby nie dotknąć ampułką do powierzchni oka.Wytrzyj nadmiar płynu sterylnym gazikiem. Środki ostrożności: Podczas leczenia kroplami do oczu, należy odczekać 15 minut przed ich zastosowaniem. Do oczyszczania ran Przepłucz ranę, używając całej zawartości ampułki, uważając, aby nie dotknąć ampułką do powierzchni rany. Wytrzyj nadmiar płynu tylko na obszarze nieuszkodzonej skóry.
Visine krople do oczu 15 ml

Skład:

\

Chlorowodorek tetryzoliny, kwas borowy, boran sodu, chlorek sodu, woda do iniekcji, chlorek benzalkoniowy, sól dwusodowa kwasu etylenodwuamino - czterooctowego (EDTA).

\


Działanie:
Obkurczające obwodowe naczynia krwionośne, usunięcie przekrwienia (zaczerwienienia) oczu.
Wskazania:
Leczenie stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, będących skutkiem podrażnienia, np. przez dym, kurz, chlorowaną wodę, światło, kosmetyki, soczewki kontaktowe, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak katar sienny i uczulenie na pyłki traw.
Dawkowanie:
Wkraplać 1-2 krople do każdego oka dwa lub trzy razy dziennie. Przed zakropleniem należy zdjąć soczewki kontaktowe i założyć dopiero po około 15 minutach od zastosowania preparatu.
Przeciwskazania:
Jaskra z wąskim kątem przesączania. Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

ZUMA 0,4% Krople z hialuronianem sodu 10 ml

Zuma są nawilżającymi kroplami do oczu zawierającymi 0,4% roztwór hialuronianu sodu, otrzymywany w drodze syntezy biotechnologicznej. Hialuronian sodu ze względu na swoje szczególne właściwości fizykalne, lepkosprężyste I zdolność przylegania do rogówki, poprawia stabilność filmu łzowego i komfort widzenia.

© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone