Bobotic Forte krople 30 ml

Najwyższa zawartość symetykonu w 1 ml w preparacie Bobotic Forte.

Pojedyncza dawka preparatu Bobotic Forte to tylko 3 krople dla niemowląt (od 28 dnia życia) i dzieci do 2 lat.

Praktyczna mini-łyżeczka dołączona do opakowania Bobotic Forte.

DELICOL krople 15 ml
Charakterystyka produktu Delicol to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli doustnych, przeznaczony do stosowania u niemowląt z dolegliwościami trawiennymi towarzyszącymi nietolerancji laktozy. Skład preparatu Delicol zawiera w swoim składzie enzym (laktazę), występujący naturalnie u zdrowych dzieci, bez objawów nietolerancji laktozy. Działanie Delicol zawiera w swoim składzie enzym pochodzenia naturalnego (laktazę), który rozkłada laktozę zawartą w mleku i sprawia, że staje się bardziej przyswajalna przez organizm dziecka. Delicol pomaga więc niedojrzałemu jeszcze w pełni układowi pokarmowemu dziecka w trawieniu cukru mlecznego, eliminując przyczyny i łagodząc objawy kolki jelitowej. Wskazania do stosowania Delicol może być podawany dziecku zarówno w trakcie karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym. U dzieci z objawami kolki jelitowej zaleca się podawanie preparatu w pierwszych 3-4 miesiącach życia, kiedy nietolerancja laktozy występuje najczęściej. Konieczność dłuższego stosowania preparatu należy skonsultować z lekarzem pediatrą. Informacje dodatkowe Podając dziecku preparat Delicol należy zapoznać się z ulotką i ściśle przestrzegać zaleceń producenta, co do wielkości dawki i sposobu podawania. Krople Delicol mogą być podawane dziecku na łyżeczce, bezpośrednio przed rozpoczęciem karmienia piersią. Przy karmieniu dziecka mlekiem modyfikowanym zaleca się, aby dodać krople Delicol do sporządzonego mleka o temperaturze właściwej do podania dziecku. Krople Delicol mogą być również dodane do mleka zapasowego (mleko naturalne, bądź modyfikowane), przechowywanego w lodówce. Zalecenia szczególne Ze względu na rozkład enzymu laktazy w podwyższonej temperaturze, krople Delicol należy dodawać do pokarmu o temperaturze pokojowe (nigdy wyższej). Właściwa temperatura pokarmu zapewnia optymalne działanie preparatu i gwarantowaną skuteczność w zapobieganiu dolegliwości towarzyszących kolce jelitowej. Korzyści ze stosowania Delicol to produkt w 100% naturalny działający przyczynowo u dzieci z nietolerancją laktozy karmionych naturalnie, bądź mlekiem zastępczym. Preparat nie tylko chroni dziecko przed wystąpieniem dolegliwości towarzyszących kolce jelitowej, ale przede wszystkim umożliwia przyswojenie laktozy z podawanego pokarmu, która jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i rozwoju malucha.
Espumisan 0,1g/ml krop.doustne 30 ml
Skład:

Substancja czynna: 1 ml emulsji (20 kropli) zawiera 100 mg simetikonu.


Działanie:
Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.
 

Wskazania:
Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych
Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe); w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym
W leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt powyżej 1 m.ż. oraz w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Dawkowanie:

Doustnie. W stanach nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym, niemowlęta od 2 m.ż.: 1 ml (20 kropli) na dobę w 2-4 dawkach podzielonych; dzieci 2-6 r.ż.:1 ml 3-5 razy na dobę; dzieci 7-14 r.ż.: 1-2 ml 3-5 razy na dobę; młodzież i dorośli: 2 ml 3-5 razy na dobę. W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie - 2 kaps. wieczorem lub 2 ml kropli 3 razy dziennie oraz rano w dniu badania - 2 kaps. lub 2 ml kropli. Jako dodatek do zawiesiny środka kontrastującego: 4-8 ml na 1000 ml środka cieniującego stosowanego podczas badania z podwójnym kontrastem. W przypadku zatrucia środkami powierzchniowo czynnymi, w zależności od ciężkości zatrucia, dzieci: 2,5-10 ml, dorośli: 10-20 ml. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem; leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości, preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu. Niemowlętom, simetikon w postaci kropli podawać dodając go do butelki z mlekiem lub z niewielką ilością płynu na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.

Infacol 40 mg/ml zawiesina doustna 50 ml

Preparat polecany w celu załagodzenia dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym.

Kolzym krople doustne 15 ml

Kolzym to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli, do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych (w tym kolki), związanych ze zmniejszoną tolerancją laktozy zawartej w pożywieniu u niemowląt.

© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone