Alantan maść 30g

Maść stosuje się w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń (także słonecznych) oraz w przewlekłych stanach zapalnych skóry przebiegających z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem (atopowe zapalenie skóry, wyprysk, łuszczyca i inne choroby skóry).

Alantan Plus krem 35g

Alantan Plus krem polecany m.in do pielęgnacji skóry wysuszonej i podrażnionej.

Alantandermoline Krem lekki 50g

Alantandermoline lekki krem z 5% zawartością d-pantenolu to kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry niemowląt, dzieci i dorosłych.

Asept płyn antyseptyczny 100 ml

Płyn dezynfekcyjny, bakteriobójczy i grzybobójczy

  • Na skaleczenia, otarcia, drobne rany
  • Na pępek noworodka
  • Zwalczanie infekcji jamy ustnej i gardła
  • Po oparzeniach słonecznych
  • Po ukąszeniach owadów
  • Zakażenia grzybiczne skóry
  • Nie szczypie, nie piecze, nie brudzi ubrania
Askina Calgitrol Paste na rany z alginianem srebra 15 g
Askina® Calgitrol® Paste 15g Pasta do ran z alginianem srebra 1. OPIS PRODUKTU Askina® Calgitrol® Paste jest sterylnym opatrunkiem w paście, zawierającym alginian srebra w formie jonów, co powoduje wydłużone uwalnianie aktywnych jonów srebra i wzmacnia skuteczność antybakteryjną oraz pomaga zabezpieczać ranę przed zakażeniami zewnętrznymi i bakteriami. Przy obecności wysięku, alginian srebra utrzymuje środowisko wilgotne w ranie, sprzyjając jej naturalnemu gojeniu się. 2. WSKAZANIA Askina® Calgitrol® Paste jest przeznaczona do miejscowego stosowania do wypełniania głębokich ran, odleżyn I-IV stopnia, owrzodzenia w wyniku niedokrwienia, oparzeń II stopnia oraz miejsca pobrania przeszczepu. Produkt jest przeznaczony do użytku zewnętrznego i może być stosowany do leczenia zainfekowanych ran pod kontrolą lekarza. 3. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI W przypadku zakażenia szpitalnego, miejscowa terapia jonami srebra nie może zastąpić ogólnoustrojowego leczenia lub adekwatnej kuracji antybakteryjnej. Klinicyści/pracownicy służby zdrowia powinni mieć świadomość, że dostępnych jest bardzo niewiele danych dotyczących przedłożonego i wielokrotnego stosowania wyrobów zawierających srebro, szczególnie u dzieci i noworodków. Obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań co do stosowania srebra w pediatrii. By uniknąć niewłaściwego leczenia, zaleca się przestrzeganie oficjalnych wytycznych najlepszej praktyki w leczeniu ran. 4. PRZECIWWSKAZANIA Askina® Calgitrol® Paste nie powinna być stosowana u pacjentów ze stwierdzona nadwrażliwością na alginiany i srebro, gdy przeciwwskazaniem jest obecność metali, powstałego w wyniku infekcji owrzodzenia, gruźlicy, kiły, silnego zakażenia grzybiczego oraz oparzeń III stopnia. 5. INFORMACJE O BEZPIECZEŃSTWIE Nie stosować jeśli tubka jest uszkodzona lub ochronna folia zewnętrzna została naruszona, przed pierwszym użyciem. 6. ZASTOSOWANIE Askina® Calgitrol® Paste jest produktem łatwym w aplikacji i nie wymaga specjalnych umiejętności oraz sprzętu. Zawartość tuby służy do zastosowania jednorazowego u jednego pacjenta. Jeśli końcówka dozująca jest wymieniana po każdym użyciu, Askina® Calgitrol® Paste może być przechowywana i stosowana w ciągu 7 dni od otwarcia.
ASKINA Calgitrol Thin 10 x 10 cm opatrunek

ASKINA CALGITROL THIN to cienka warstwa alginianu srebra, zapewniająca ochronę przeciwbakteryjną. 

AVILIN Balsam Szostakowskiego 100 ml +10 ml

Oryginalny balsam receptury prof. Szostakowskiego.

AVILIN Balsam Szostakowskiego płyn 50 ml

Oryginalny balsam receptury prof. Szostakowskiego.

Avilin Balsam Szostakowskiego Spray opatrunek 75 ml

Avilin Balsam Spray opatrunek adhezyjny 75 ml

Borasol 3% roztwór kwasu borowego 200 g

Preparat o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym do stosowania zewnętrznie.

Compeed Anti Blister sztyft przeciw pęcherzom 8 ml
Wskazania: W niewidoczny sposób zapobiega pęcherzom i otarciom Właściwości: -Zmniejsza tarcie i zapobiega pęcherzom i otarciom -Natychmiast ogranicza ocieranie skóry -Jest niewidoczny i idealny przy odkrytym obuwiu -Nie powoduje efektu ślizgania się stóp Dowiedziono, że u 9 na 10 konsumentów Sztyft przeciw pęcherzom zapobiega pojawianiu się pęcherzy i otarć na stopach (test przeprowadzony wśród 200 konsumentów, Francja i Australia 2004) Sposób użycia: Posmaruj stopy lub inne części ciała narażone na nadmierne ocieranie. Nie używaj na już uformowany pęcherz lub otwartą ranę.
Compeed plaster na pęcherze średni 5 sztuk
Opis: Compeed Plastry na pęcherze przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy. Plaster pozostaje na miejscu 2 do 3 dni. Plaster Compeed na pęcherze zawiera opatentowany opatrunek hydrokoloidowy, który pochłaniania nadmiar wilgoci z rany, a zewnątrzna półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonej w warstwie wewnętrznej. Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, takimi ja woda, brud i bakterie. Na otarciu nie powstaje strup - plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry. Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH, co sprzyja gojeniu się rany. Plaster Compped na pęcherze zapewnia optymalne warunki dla gojenia się rany, a niwelując ucisk na ranę likwiduje ból. Zabezpiecza przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami. W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę, dzięki czemu można uniknąć działania substancji chemicznych na skórę. Jest elastyczny, dyskretny i bardzo cienki. Jest hypoalergiczny. Plastry Compeed na pęcherze średnie mają rozmiar 4,2 x 6,8 cm. Wskazania: pęcherze już istniejące zapobieganie powstawaniu pęcherzy w miejscach na nie podatnych: na pięcie, na boku stopy, pod konkretnymi elementami obuwia Stosowanie: Dokładnie oczyścić i osuszyć skórę (compeed nie przyklei się do tłustej lub wilgotnej skóry). Plaster należy ogrzać w dłoniach przez około 1 minutę, aby lepiej przylegał do skóry. Zdjąć wzorzysty papier ochronny oraz biały papier znajdujący się po przylepnej stronie plastra. Nie dotykać strony z klejem! Plaster należy zostawić na skórze, dopóki sam nie zacznie się odklejać. Zdejmujemy go ściągając wzdłuż skóry. Opakowanie: 5 plastrów
Compeed plastry na odciski aktywne średnie 6 sztuk
Aktywne plastry na odciski- średnie łączą w sobie dwie skuteczne substancje: hydrokoloid i kwas salicylowy. Hydrokoloid chroni przed uciskiem i przynosi natychmiastową ulgę w bólu, a kwas salicylowy nawilża i zmiękcza nawet szczególnie uporczywe odciski pomagając je usunąć. Specjalny kształt pozwala owinąć palec. Zastosowanie: przyspieszają usuwanie szczególnie dokuczliwych odcisków. Chronią przed uciskiem. Sposób użycia: umyj oraz osusz skórę przed zastosowaniem. Upewnij się czy skóra dotknięta odciskiem nie jest tłusta od kremu bądź oliwki. Usuń górną warstwę papierową, potem dolną warstwę papierową starając się unikać dotykania warstwy samoprzylepnej. Nałóż plaster mocno na odcisk, upewniając się, czy brzegi plastra są dobrze dociśnięte do skóry. Pozostaw plaster na odcisku, aż do momentu, kiedy sam zacznie się odklejać. Dla otrzymania lepszych rezultatów używaj COMPEED aż do czasu kiedy skóra będzie całkowicie wyleczona z odcisku.
Compeed plastry na odciski średnie 10 sztuk
Natychmiastowa ulga w bólu i ochrona przed uciskiem COMPEED® Plastry na odciski- średnie zawierają aktywny żel, który przynosi natychmiastową ulgę w bólu i pomaga usunąć odciski. Pozostają na miejscu ponad 24 godziny dostarczając optymalnej ochrony przed otarciami i uciskiem. Specjalny kształt pozwala owinąć palec. Opakowanie zawiera 10 plastrów Sposób użycia: Umyj oraz osusz skórę przed zastosowaniem. Upewnij się czy skóra dotknięta odciskiem nie jest tłusta od kremu bądź oliwki. Usuń górną warstwę papierową, potem dolną warstwę papierową starając się unikać dotykania warstwy samoprzylepnej. Nałóż plaster mocno na odcisk, upewniając się, czy brzegi plastra są dobrze dociśnięte do skóry. Pozostaw plaster na odcisku, aż do momentu, kiedy sam zacznie się odklejać. Dla otrzymania lepszych rezultatów używaj COMPEED® aż do czasu kiedy skóra będzie całkowicie wyleczona z odcisku. Działanie: Plastry na odciski dzięki technologii hydrokoloidowej pomagają utrzymać naturalną wilgotność skóry, aby: -Chronić przed uciskiem -Przynieść natychmiastową ulgę w bólu spowodowaną przez odciski -Nawilżać i zmiękczać odcisk, pomagając go usunąć -Posiadają wgłębienie zmniejszające ucisk Jeden plaster utrzymuje się na miejscu przez ponad 24 godziny. W indywidualnych przypadkach czas ten może się różnić.
COMPEED Plastry na pęcherze mix 5 sztuk

COMPEED® Plastry na pęcherze Mix absorbują wilgoć i formują ochronną poduszeczkę, aby błyskawicznie złagodzić ból wywoływany przez pęcherz oraz zapewniają szybkie gojenie rany w optymalnych warunkach.

5 sztuk: 2 x (4,2 x 6,8 cm), 2 x (2,0 x 6,0 cm), 1 x (1,7 x 5,1 cm).

EMOFIX hemostatyczna maść ochronna 30g

Preparat stosowany w celu zapobiegania i powstrzymywania krwawień ze skóry i błon śluzowych, krwawienia ze skóry  lub błon śluzowych.

© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone