Albothyl globulki dopochwowe 6 sztuk

ALBOTHYL stosowany jest w miejscowym leczeniu zakażeń bakteryjnych pochwy.

Feminella Vagi C 6 tabletek

Tabletki dopochwowe, zawierające precyzyjnie dobraną dawkę 250 mg witaminy C, wspomagają odbudowę naturalnego środowiska pochwy, zmniejszają częstość infekcji u kobiet w ciąży, przez co obniżają ryzyko przedwczesnego pęknięcia błon płodowych u kobiet ze skłonnością do zakażeń intymnych.

Gynauxil 10 globulek

Gynauxil globulki dopochwowe to wyrób medyczny w postaci zestalonej emulsji olejowo-wodnej, zawierający składniki sprzyjające adhezji do błony śluzowej pochwy.

Gynomed HialuGel żel dopochwowy 2 sztuki

Gynomed HialuGel to pierwszy dopochwowy kwas hialuronowy z fitoestrogenami w wygodnej formie żelu w jednorazowym aplikatorze. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego żel nawilża, regeneruje i lubrykuje, a naturalne fitoestrogeny z czerwonej koniczyny i soi poprawiają dojrzałość nabłonka pochwy. Struktura liposomów zapewnia szybkie przenikanie składników do głębokich warstw nabłonka i długotrwały efekt – wystarczą tylko dwie aplikacje w tygodniu.

Przeznaczony jest dla wszystkich kobiet cierpiących z powodu suchości i atrofii pochwy, w tym dla kobiet okresie menopauzy, w ciąży i po porodzie oraz stosujących antykoncepcję hormonalną.

Hydrovag 7 globulek
Wskazania: 1. W celu łagodzenia uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) w okolicach intymnych spowodowanego: - niedoborem estrogenów (m.in. w okresie okołomenopauzalnym), - zanikiem błony śluzowej pochwy (atrofia), - nasilonym stresem. 2. W celu ułatwienia regeneracji nabłonka pochwy: - w okresie okołomenopauzalnym, kiedy dochodzi do zaniku błony śluzowej pochwy (atrofia), - w przypadku wystąpienia nieprawidłowych zmian w nabłonku pochwy (dystrofii), - po radio- i chemioterapii, - po zabiegach ginekologicznych, - po porodzie. 3. W celu łagodzenia bólu w przypadku bolesnych stosunków (dyspareunia). 4. W celu łagodzeni dyskomfortu związanego z obrzękiem, zaczerwienieniem, śwądem okolic sromu oraz pojawieniem się nieprawidłowej wydzieliny. Właściwości: Globulki dopochwowe HydroVag powstały z myślą o zdrowiu i komforcie intymnym kobiet. Czynniki takie jak stres, leki hormonalne, źle dobrana antykoncepcja czy okres okołomenopauzalny to częste przyczyny uczucia suchości i dyskomfortu w okolicach intymnych. HydroVag dzięki zawartości hialuronianu sodu intensywnie nawilża i regeneruje śluzówkę pochwy, pozostałe składniki: kwas mlekowy oraz glikogen dbają o utrzymanie fizjologicznego pH pochwy oraz chronią pochwę przed wpływem szkodliwych czynników i rozwojem patogennej flory bakteryjnej. Sposób użycia: Kuracja podstawowa: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Kuracja podtrzymująca: 1 globulka dopochwowa na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Łączny czas terapii może wynieść do 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na okres 7 dni. Skład: 1 globulka dopochwowa zawiera: 10 mg hialuronianu sodu, glikogen, kwas mlekowy oraz substancje pomocnicze: mleczan sodu i glicerydy półsyntetyczne. Opakowanie: 7 globulek
Iladian 10 kapsułek
Fizjologiczna mikroflora pochwy kobiety w okresie rozrodczym składa się z różnych rodzajów bakterii, w tym z pałeczek kwasu mlekowego należących do rodzaju Lactobacillus. Pozostając w odpowiedniej równowadze, chroni przez wzrostem obcych drobnoustrojów. Do licznych czynników, sprzyjających zmianom mikroflory pochwy należą m.in.: terapia antybiotykowa, antykoncepcja hormonalna, zaburzenia hormonalne i immunologiczne, indywidualne predyspozycje, klimakterium, zwyczaje higieniczne, częste korzystanie z basenu, sauny lub jacuzzi. Iladian suplement diety zawiera pałeczki kwasu mlekowego L. rhamnosus, L. reuteri oraz dodatkowo L. gasseri. Ponadto preparat został wzbogacony o laktoferynę, białko wielofunkcyjne, które w warunkach fizjologicznych występuje w wydzielinach śluzowych pochwy. Skład Składniki 1 kapsułka Lactobacillus rhamnosus 2,5 mld komórek (2,5 x 109 CFU*) Lactobacillus reuteri 2,5 mld komórek (2,5 x 109 CFU*) Lactobacillus gasseri 1,0 mld komórek (1,0 x 109 CFU*) Wyciąg z owoców migdałecznika chebułowca 25 mg Laktoferyna 5 mg * CFU – z ang. Colony Forming Unit – jednostka tworząca kolonie (pojedyncza komórka) Skład: Lactobacillus rhamnosus, laktoza jednowodna, wyciąg z owoców migdałecznika chebułowca, laktoferyna, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus gasseri, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (substancja glazurująca). Składniki kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu (barwnik). Produkt zawiera mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą). Więcej informacji Forma Kapsułki Właściwości i zastosowanie Sposób użycia: Dorośli: Doustnie 1 kapsułka dziennie, popijając szklanką wody. Dla uzyskania pożądanych efektów należy przyjmować preparat przez co najmniej 20 dni. W trakcie doustnej terapii antybiotykowej lub doustnego przyjmowania innych leków przeciwbakteryjnych preparat należy spożywać, zachowując co najmniej 2 godziny odstępu przed lub po przyjęciu antybiotyku lub innego leku przeciwbakteryjnego. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przeciwwskazania: Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem. Przechowywanie: Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed wilgocią.
Iladian Direct Plus 10 kapsułek dopochwowych
Iladian direct plus poprzez przywrócenie lub utrzymanie fizjologicznego pH pochwy stwarza warunki hamujące rozwój bakterii odpowiedzialnych za wystąpienie bakteryjnego zapalenia pochwy oraz drożdżaków z rodzaju Candida. Dodatkowo zawarta w wyrobie inulina korzystnie wpływa na rozwój naturalnej flory bakteryjnej, która pełni istotną rolę w zapobieganiu namnażaniu się bakterii wywołujących infekcje w układzie moczowo - płciowym. Działanie Iladian direct plus zostało uzupełnione obecnością kwasu hialuronowego i witaminy E, które nawilżają błonę śluzową pochwy łagodząc świąd, suchość i uczucie napięcia oraz zmniejszając podatność na mikrourazy. skład: kwas L-askorbinowy, inulina, witamina E, kwas hialuronowy pozostałe składniki: laktoza, stearynian magnezu Wskazania: Iladian direct plus zalecany jest: pomocniczo w leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy, w łagodzeniu dolegliwości takich jak suchość i uczucie napięcia błony śluzowej pochwy, w trakcie i po zakończeniu stosowania doustnych antybiotyków i preparatów przeciwbakteryjnych, w okresie okołomenopauzalnym (klimakterium), kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi, sauny i solarium. Opis działania: - ogranicza rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych - redukuje świąd, upławy i nieprzyjemny zapach - odtwarza i utrzymuje fizjologiczne pH - likwiduje napięcie i suchość błony śluzowej pochwy Iladian direct plus może być stosowany profilaktycznie. Sposób postępowania z wyrobem: Tylko do stosowania dopochwowego. Przed aplikacją dokładnie umyć dłonie. Wspomaganie leczenia bakteryjnego zakażenia pochwy: Stosować 1 tabletkę dopochwową raz dziennie (na noc) przez 7 do 10 dni. Tabletkę należy umieścić głęboko w pochwie. Profilaktyka: Stosować 1 tabletkę dopochwową dwa razy w tygodniu. Tabletkę należy umieścić głęboko w pochwie. Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nasilą się w trakcie stosowania Iladian direct plus lub będą się utrzymywać powyżej 7-10 dni.
inVag 7 kapsułek dopochwowych
Wskazania: inVag stosuje się u kobiet w celu przywrócenia lub uzupełnienia flory bakteryjnej pochwy i utrzymania właściwego pH pochwy. Preparat zaleca się stosować: wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych pochwy (zakażenia pochwy), w trakcie i po leczeniu antybiotykami, innymi lekami przeciwbakteryjnymi i (lub) przeciwgrzybiczymi (w tym również podczas leczenia upławów), profilaktycznie we wszelkich sytuacjach, w których dochodzi do zaburzenia równowagi flory pochwy (np. niewłaściwe przyzwyczajenia higieniczne, antykoncepcja), w zapobieganiu infekcjom układu moczowo- płciowego: w trakcie i po leczeniu antybiotykami i innymi lekami przeciwbakteryjnymi oraz przeciwrzęsistkowymi i przeciwgrzybiczymi, w okresie klimakterium oraz po połogu. Skład: 1 kapsułka zawiera nie mniej niż 109 CFU bakterii kwasu mlekowego: 25% Lactobacillus fermentum 57A, 25% Lactobacillus plantarum 57B, 50% Lactobacillus gasseri 57C. Dawkowanie: 1 kapsułka na noc przez tydzień. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie. W razie potrzeby, leczenie można powtórzyć. Opakowanie: 7 kapsułek.
LaciBios Femina 10 kapsułek

LaciBios femina zawiera wyjątkową kompozycję 2 szczepów bakterii probiotycznych.

LaciBios femina - posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Lactovaginal 10 kapsułek dopochwowych

Lactovaginal to lek dostępny bez recepty stosowany dopochwowo w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Lactovaginal 14 kapsułek dopochwowych

Lactovaginal to lek dostępny bez recepty stosowany dopochwowo w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Mucovagin globulki dopochwowe 10 sztuk
Skład 5 mg kwasu hialuronowego. Wskazania Mucovagin polecany jest kobietom po porodzie, zabiegach ginekologicznych oraz przy leczeniu suchości pochwy. Nawilżająco – regenerujące działanie zapewnia BASYHYAL™ - sól sodowa kwasu hialuronowego o unikalnej drobnocząsteczkowej strukturze. Posiada ona udowodnioną skuteczność w procesie odnawiania i gojenia się błony śluzowej pochwy. Działanie Mucovagin jest hipoalergiczny, nie zawiera w swoim składzie żadnych dodatkowych substancji tj. parabeny, środki zapachowe, wyciągi z roślin, mogących powodować reakcje alergiczne. Mucovagin to nowoczesne wykorzystanie kwasu hialuronowego w ginekologii. Warto dodać, że w naszym produktowym portfolio zndajduje się wiele innych innowacyjnych produktów dla kobiet, w tym dla kobiet w czasie ciąży i połogu. To nowoczesne suplementy z linii Pregna oraz plastry na blizny Sutricon, wskazane m.in. do stosowania na bliznę po cesarskim cięciu. Wysoka jakość naszych produktów jest zgodna z ideą Wellness is our challenge. Cechuje je bezpieczeństwo i przywiązanie do naturalnych, przyjaznych rozwiązań. Dawkowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną globulkę przed położeniem się spać przez 10 dni. Mucovagin można stosować wspomagająco w dawce 1 globulka co 3 dni.
Mucovagin żel dopochwowy 25 g
Mucovagin żel dopochwowy 25 g + 7 jednorazowych aplikatorów wspomaga proces gojenia i regeneracji błony śluzowej pochwy. Zalecany jest szczególnie w stanach atrofii i dystrofii. Ułatwia leczenie i gojenie ran po pordzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii. Działanie: Ułatwia łagodzenie stanów zapalnych i pomaga zmniejszyć dyskomfort spowodowany suchością błony śluzowej pochwy związanej z wiekiem lub niedoborem estrogenów na skutek menopauzy. Zalecany także do stosowania wspomagającego w stanach dystrofii wywołanych długotrwałym podawaniem glikokortykoidów. Wskazania: żel zalecany jest szczególnie w stanach atrofii i dystrofii. Dawkowanie: nanieść niewielką ilość produktu (zawartość aplikatora) na okolice zewnętrznych narządów płciowych. Zaleca się stosowanie żelu co 3 dni, wieczorem przed snem lub według wskazań lekarza. Skład: składnik aktywny: kwas hialuronowy oraz substancje pomocnicze.
NEOVAGINAL UNI Żel dopochwowy 5 aplikatorów po 5 ml

NEOVAGINAL UNI 5 jednorazowych aplikatorów po 5 ml żelu dopochwowego zawierających żel z kwasem mlekowym i hialuronowym.


PROVAG 20 kapsułek
Wskazania: - pomocniczo w celu codziennego uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo – płciowego i utrzymania właściwego pH pochwy, - wspomagająco w celu odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo – płciowego i przywrócenia właściwego pH pochwy, po wyeliminowaniu chorobotwórczych bakterii i grzybów, - wspomagająco w trakcie i po zakończeniu przyjmowania antybiotyków przeciwbakteryjnych, przeciwrzęsistkowych i przeciwgrzybiczych, - wspomagająco w trakcie i po kuracji metronidazolem oraz kotrimoksazolem, o pomocniczo przy wtórnych i nawracających niedyspozycjach kobiecych wywołanych obecnością w pochwie chorobotwórczych bakterii i grzybów, - w okresie okołomenopauzalnym (klimakterium), - w trakcie i po menstruacji, - kobietom przed i po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo – płciowego, - kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi i solarium. Właściwości: ProVag pomaga przywrócić właściwą fizjologiczną florę układu moczowo-płciowego oraz utrzymuje właściwe pH pochwy, które hamuje wzrost drobnoustrojów chorobotwórczych. Równowaga mikrobiologiczna pochwy może zostać zaburzona przez takie czynniki jak: antybiotykoterapia, stosowanie środków antykoncepcyjnych, krwawienie miesiączkowe, ciąża, klimakterium, częste korzystanie z basenów oraz zwyczaje higieniczne takie jak np. częste stosowanie irygacji dopochwowych, tamponów. Sposób użycia: Stosować doustnie 1 kapsułkę dziennie, popijając wodą. Preparat stosować co najmniej przez 20 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. W czasie ciąży i karmienia piersią preparat można stosować po konsultacji z lekarzem. Skład: (1 kapsułka): 1 miliard liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego w następujących proporcjach: - 50% Lactobacillus gasseri 57C - 25% Lactobacillus fermentum 57A - 25% Lactobacillus plantarum 57B UWAGA!!! Preparat przechowywać w temp 2-8oC
ProVag emulsja do higieny intymnej 150 ml
Wskazania: PrOVag emulsja to specjalistyczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci, która: - pomaga zapobiegać problemom intymnym, - delikatnie myje i pielęgnuje, - łagodzi podrażnienia, nawilża, przyspiesza regenerację, - eliminuje nieprzyjemne zapachy. Właściwości: Wykazuje działanie hamujące rozwój niekorzystnych drobnoustrojów, przy jednoczesnej promocji wzrostu Lactobacillus. PrOVag emulsja zawiera naturalne składniki aktywne w postaci metabolitów bakterii z rodzaju Lactobacillus. Bakterie te są nieodłącznym składnikiem prawidłowej mikroflory pochwy i stanowią naturalną barierę ochronną okolic intymnych. Zawarte w emulsji metabolity baterii z rodzaju Lactobacillus działają przeciwdrobnoustrojowo i pomagają zapobiegać rozwojowi niekorzystnych mikroorganizmów. Dzięki specjalnie dobranym składnikom prOVag emulsja wykazuje kompleksowe działanie: - metabolity bakterii z rodzaju Lactobacillus chronią okolice intymne przed rozwojem niekorzystnych drobnoustrojów i wspomagają utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej; - ekstrakt z aloesu wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry, odżywia ją i nawilża; - pantenol i alantoina skutecznie łagodzą podrażnienia i przyspieszają procesy regeneracji; - glikol kaprylowy nawilża i zmiękcza skórę; - gliceryna wykazuje doskonały efekt nawilżenia oraz znosi dyskomfort związany z suchością; - kwas mlekowy pomaga utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH, zapewniając tym samym naturalną ochronę okolic intymnych przed rozwojem niekorzystnej flory bakteryjnej; - substancje myjące o delikatnym działaniu, niepodrażniające skóry. Kobietom podatnym na nawracające niedyspozycje układu moczowo-płciowego poleca się równoczesne stosowanie prOVag emulsji z prOVag żel oraz dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego prOVag w postaci doustnych kapsułek. prOVag emulsja do higieny intymnej nie zawiera parabenów, konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła, potencjalnych substancji alergizujących. Produkt hipoalergiczny, przebadany dermatologicznie i ginekologicznie. Sposób użycia: Przed pierwszym użyciem kilkakrotnie nacisnąć pompkę do pojawienia się emulsji. Niewielką ilość prOVag emulsji nanieść na czystą dłoń, rozcieńczyć wodą, umyć miejsca intymne, a następnie dokładnie spłukać bieżącą wodą. Stosować do codziennej pielęgnacji okolic intymnych. Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Lactobacillus Ferment, Cocamide DEA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Panthenol, Lactic Acid, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Parfum. Opakowanie: 150 ml
PROVAG Żel intymny 30 g
Wskazania: PrOVag żel polecany jest kobietom podatnym na podrażnienia i zaburzenia równowagi mikrobiologicznej okolic intymnych. Właściwości: - pielęgnuje zewnętrzne narządy płciowe w stanach suchości, podrażnienia i odczuwalnego dyskomfortu - wykazuje doskonały efekt nawilżenia, znosząc nieprzyjemne uczucie suchości - łagodzi podrażnienia intymnych części ciała - wykazuje działanie łagodząco-kojące - pomaga utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH, zapewniając tym samym naturalną ochronę okolic intymnych przed rozwojem niekorzystnej flory bakteryjnej. PrOVag żel jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę i śluzówkę okolic intymnych, dlatego może być polecany do codziennego stosowania w celu zapewnienia prawidłowej higieny i pielęgnacji intymnych części ciała kobiet. Sposób użycia: Po umyciu okolic intymnych nałożyć cienką warstwę prOVag żel na okolice krocza i zewnętrznych narządów płciowych. Żel należy nakładać od przodu w kierunku odbytu. Zazwyczaj wystarczy jedna aplikacja żelu raz dziennie, na noc. W razie potrzeby stosować 2-3 razy dziennie. Skład: Lactobacillus ferment, aqua, propylene glycol, glycerin, hydroxypropyl methylcellulose, phenethyl alcohol, caprylyl glycol, parfum.
Selecta Intima 10 kapsułek dopochwowych

Selecta Intima kapsułki dopochwowe wskazana jest w we wszystkich przypadkach tymczasowych zaburzeń w równowadze mikrobiologicznej dróg moczowo-płciowych u kobiet. Wspomaga proces gojenia błony śluzowej pochwy poprzez wsparcie procesu reepitelizacji tkanek, przywraca prawidłowy stan fizjologiczny pochwy poprzez hamowanie wzrostu szkodliwych mikroorganizmów odpowiedzialnych za niespecyficzne zapalenie pochwy i bakteryjne zapalenie pochwy, jednocześnie chroniąc błonę śluzową.

© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone