Galeria 2
Galeria 3
Galeria 4

Vicks AntiGrip Complex Cytrynowy 10 saszetek

Cena

 16,74 zł

Wysyłamy w 24h.
Dostępność: Chwilowo niedostępny
Rodzaj: Lek

VICKS ANTIGRIP COMPLEX (500 mg + 200 mg + 10 mg) proszek do sporządzania roztworu doustnego o smaku cytrynowym x 10 saszetek

Paracetamolum + Guaifenesinum + Phenylephrini hydrochloridum

Substancjami czynnymi złożonego produktu leczniczego Vicks SymptoMed Complete są paracetamol, gwajafenazyna i fenylefryna. Ich połączone działanie skutecznie redukuje objawy przeziębienia i grypy oraz pomaga szybciej wrócić do zdrowia.

Paracetamol obniża gorączkę oraz zmniejsza ból poprzez zmniejszanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy, wytwarzającej związki podnoszące temperaturę ciała i drażniące zakończenia bólowe. Jest skuteczny w zwalczaniu objawów o nasileniu łagodnym po umiarkowane. Nie wywiera wpływu przeciwzapalnego.
Gwajafenezyna należy do grupy wykrztuśnych leków mukolitycznych - związków rozluźniających wewnętrzną strukturę śluzu zawartego w zalegającej wydzielinie. Skutkiem jej działania jest upłynnienie flegmy i ułatwienie jej odkrztuszania.
Fenylefryna poprzez modulację aktywności układu współczulnego przyczynia się do redukcji przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa, co skutkuje zmniejszeniem wysięku (kataru) oraz udrożnieniem przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych.

Lek przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

 

Wskazania

Doraźne, objawowe leczenie przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych. Łagodzenie takich objawów jak:

  • gorączka;
  • uczucie zatkanego nosa i nadmiar wydzieliny z wysiękiem (katar);
  • słabe do umiarkowanych bóle głowy, gardła i mięśni.
 

Skład

  • Substancjami czynnymi są: paracetamol, gwajafenezyna i fenylefryny chlorowodorek.
  • 1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu,200 mg gwajafenezyny i 10 mg fenylefryny chlorowodoreku.
  • Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).
 

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki należy rozpuścić w 1 szklance (ok. 250 ml) gorącej, ale nie wrzącej wody.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

  • 1 saszetka co 4 - 6 godzin w razie potrzeby.
Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 gramy.
Jeśli po 3 dniach przyjmowania preparatu objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Choroby serca i wątroby, ciężka niewydolność nerek.
  • Nadciśnienie tętnicze.
  • Nadczynność tarczycy.
  • Cukrzyca.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania.
  • Porfiria (nadmierne stężenie barwników w moczu).
  • Jednoczesne przyjmowanie paracetamolu w innych produktach leczniczych.
  • Stosowanie inhibitorów MAO w czasie kuracji lub w okresie 2 tygodni ją poprzedzających.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
 

Opakowanie

10 saszetek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie klientów

Żaneta (z dnia 02-06-2022)

Ocena:

polecam, smakuje dobrze i dobrze działa

Renata (z dnia 31-05-2022)

Ocena:

od wielu lat wybieram Vicks i jestem zadowolona, polecam

Ola (z dnia 14-03-2022)

Ocena:

smaczny lek, mogę polecić

Dodaj swoją opinię

Opiniujesz: Vicks AntiGrip Complex Cytrynowy 10 saszetek

Jak oceniasz ten produkt?*

Cechy produktu

Marki

Producent

EAN

5909990799749
Logo Tpay

Kategorie