Flucontrol Max 10 tabl.powlekane

Cena

 6,67 zł

 
 
Wysyłamy w 24h.
Dostępność: Produkt jest dostępny
Rodzaj: Lek

FluControl MAX to maksymalne dawki substancji czynnych*: paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorofenaminy – substancji przeciwhistaminowej, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny, której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa. Dzięki temu już jedna tabletka wystarczy, aby poczuć ulgę od uciążliwych symptomów choroby. FluControl MAX działa na wiele objawów grypy i przeziębienia:
łagodzi ból i gorączkę
zmniejsza ilość wydzieliny z nosa
zmniejsza obrzęk błony śluzowej
 

Wskazania

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Skład

Substancjami czynnymi leku są:

paracetamol, fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminy maleinian.
Jedna tabletka zawiera: 650 mg paracetamolu (Paracetamolum), 10 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum), 4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas).

Pozostałe składniki to:

rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A,

otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna tabletka, w razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek (3900 mg paracetamolu + 60 mg fenylefryny + 24 mg chlorfenaminy) w ciągu doby.

Czas trwania leczenia:
W razie ustąpienia bólu lub gorączki należy zakończyć stosowanie leku FluControl Max.

Jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, albo objawy ulegają nasileniu lub pojawiają się nowe, należy zwrócić się do lekarza o poradę.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku FluControl Max

jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek;
jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze;
jeśli pacjent ma jakąkolwiek ciężką chorobę serca lub tętnic (taką jak choroba wieńcowa lub dławica piersiowa);
jeśli pacjent ma tachykardię (zbyt szybkie bicie serca);
jeśli pacjent ma zaburzenia rytmu serca;
jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy;
jeśli pacjent ma jaskrę (choroba oczu polegająca na postępującym i nieodwracalnym uszkodzeniu nerwu wzrokowego prowadząca do pogorszenia lub utraty wzroku);
jeśli pacjent jest leczony lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona lub inne) i przez 2 tygodnie od ich odstawienia;
u dzieci poniżej 12 roku życia;
u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Opakowanie

10 tabletek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM FARMACJA POLSKA SP. Z O.O.
ul. Partyzancka 133/151,
95-200 Pabianice

Opinie klientów

Dodaj swoją opinię

Opiniujesz: Flucontrol Max 10 tabl.powlekane

Jak oceniasz ten produkt?*

Cechy produktu

Producent

Podmiot odpowiedzialny

ul. Partyzancka 133/151,
95-200 Pabianice

EAN

5909990993673
Logo Tpay

Kategorie