Aspirin Effect 10 saszetek
Cena
19,49 zł
Kwas acetylosalicylowy, czyli substancja czynna leku Aspirin Effect, to związek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwzakrzepowych oraz redukujących stan zapalny. Mechanizm jego działania polega na nieodwracalnym hamowaniu enzymów cyklooksygenazy uczestniczących w syntezie prostaglandyn.
Forma zbuforowanego granulatu, który rozpuszcza się w ustach i nie wymaga popijania, przyspiesza terapeutyczny wpływ leku.
Wskazania
- Bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, mięśni.
- Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.
Skład
1 saszetka zawiera:- 500 mg kwasu acetylosalicylowego
- substancje pomocnicze. Aspirin® Effect, 500 mg, granulat.
Dawkowanie
Dorośli:- 1 - 2 saszetki (500 - 1000 mg kwasu acetylosalicylowego) doraźnie lub co 4 - 8 godzin.
- Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 saszetek.
Młodzież powyżej 12. roku życia:
- 1 saszetka (500 mg) doraźnie lub co 4 - 8 godzin.
- Nie wolno przekraczać 3 saszetek w ciągu dnia.
Przeciwwskazania
- Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
- Nadwrażliwość na inne substancje czynne z grupy z NLPZ.
- Astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna, obrzęk błony śluzowej nosa (ryzyko nasilenia objawów).
- Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego.
- Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.
- Zaburzenia krzepnięcia krwi.
- Jednoczesne przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych lub metotreksatu.
- Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub nabyta methemoglobinemia.
- Wiek poniżej 12. roku życia (zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych - duże ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a).
- III trymestr ciąży i okres karmienia piersią.
Opakowanie
10 saszetek
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.