Dostawa na czas! Zamówienia wysyłamy w 24h!

Ibuprom Zatoki Tabs 12 tabletek

Cena

 12,40 zł

 
 
Dostępność: Produkt jest dostępny
Rodzaj: Lek
EAN: 5909991094836

Skład:
Substancjami czynnymi leku są ibuprofen (Ibuprofenum) i fenylefryny chlorowodorek (Phenylephryni hydrochloridum)
 
1 tabletka drażowana zawiera 200 mg ibuprofenu i 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny.
 
Składniki pomocnicze: wapnia wodorofosforan dwuwodny, kroskarmeloza sodowa, celuloza sproszkowana, talk, symetykon, krzemionka koloidalna, bezwodna, sacharoza, wapnia węglan, Makrogol 6000, powidon K90, Makrogol 4000, TER LMF M FICHTENGRÜN (sodu siarczan (E 514), tartrazyna (E 102), błękit brylantowy (E 133)), tytanu dwutlenek (E 171), szelak, olej kakaowy.
 
Opakowanie:
12 tabletek
 
 
Wskazania:
Lek stosowany do łagodzenia objawów zatkanego nosa i zatok, w tym bólu głowy.
 
 
Działanie:
Lek Ibuprom Zatoki Tabs działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo (ibuprofen), udrożnia nos i zatoki oboczne nosa (fenylefryna).
 
 
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
 
Dorośli, osoby w podeszłym wieku i dzieci powyżej 12 lat: doustnie, 2 tabletki doustnie co 8 godzin. Należy zachować co najmniej 4 godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę.
 
 
Przeciwwskazania:
Nie stosować leku Ibuprom Zatoki Tabs:
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
U osób, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci astmy oskrzelowej, kataru, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki.
U pacjentów przyjmujących leki z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy (tak zwane inhibitory MAO), stosowanych w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz depresji i w okresie do 14 dni od zaprzestania ich stosowania.
Jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z poniższych stanów: czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienia z przewodu pokarmowego,przebyte w przeszłości, po zastosowaniu NLPZ, krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja, krwawienie wewnątrzczaszkowe lub inne, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, niewyjaśnione zaburzenia dotyczące krwi (hematologiczne), skaza krwotoczna, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, nadczynność tarczycy, rozrost gruczołu krokowego.
W ciąży i w okresie karmienia piersią.
U dzieci w wieku poniżej 12 lat.
 
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
 
Ciężkie działania niepożądane występują bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów):
Jeśli wystąpią opisane niżej ciężkie działania niepożądane, należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.
 
Zaostrzenie stanów zapalnych związanych z zakażeniem (np. wystąpienie martwiczego zapalenia powięzi) powiązane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lekarz ustali, czy konieczne będzie użycie leków przeciwzakaźnych (np. antybiotyku).
Aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (Objawy: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka lub zaburzenia świadomości, głównie u pacjentów z zaburzeniami autoimmunologicznymi takimi jak: toczeń układowy, mieszana choroba tkanki łącznej).
Zaburzenia wytwarzania komórek krwi. (Objawy: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, krwawienie, siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa). Nie leczyć tych objawów lekami przeciwbólowymi ani przeciwgorączkowymi!
Ciężkie uogólnione reakcje nadwrażliwości. (Objawy: obrzęk twarzy, języka, obrzęk wewnętrzny krtani ze zmniejszeniem drożności dróg oddechowych, niewydolność oddechowa, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi, do zagrażającego życiu wstrząsu włącznie.)
Kołatanie serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego. (Objaw: ostry ból w klatce piersiowej)
Zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita. (Objawy: ostry ból nadbrzusza, smoliste stolce lub krwawe wymioty).
Zmniejszenie ilości oddawanego moczu i tworzenie się obrzęków, szczególnie u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lub niewydolnością nerek, zespół nerczycowy, śródmiąższowe zapalenie nerek z mogącą wystąpić ostrą niewydolnością nerek. Mogą to być pierwsze objawy uszkodzenia lub niewydolności nerek.
Często (u 1 do 10 pacjentów na 100 stosujących lek):
Zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia, zaburzenia trawienia, jadłowstręt, niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, mogące
prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek):
Reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, także napady duszności (możliwe wystąpienie w połączeniu ze spadkiem ciśnienia tętniczego).
Bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie.
Zaburzenia widzenia.
Owrzodzenia przewodu pokarmowego, z możliwym krwawieniem i perforacją, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka.
Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek):
Reakcje nadwrażliwości, od świądu i wysypki, aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego i skurczu oskrzeli.
Podwyższenie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie rytmu serca, zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, bladość skóry.
Szumy uszne.
Martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi.
Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek):
Reakcje psychotyczne, depresja, lęk, niepokój, drżenia, nerwowość, bezsenność, rozdrażnienie, zawroty i bóle głowy, omamy.
Nadciśnienie tętnicze.
Zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby.
Ciężkie reakcje skórne: rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka; w wyjątkowych przypadkach, podczas zakażenia wirusem ospy wietrznej mogą wystąpić ciężkie zakażenia skóry i powikłania dotyczące tkanek miękkich.
Częstość nieznana (brak możliwości oceny na podstawie dostępnych danych):
Zatrzymanie moczu.
Mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS. (Objawy: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów (rodzaj białych krwinek).)
 
 
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Lek zawiera tartrazynę,  może powodować reakcje alergiczne.
Jedna tabletka zawiera 31,66 mg sacharozy. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
 
 
Stosowanie innych leków:
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
 
Lek Ibuprom Zatoki Tabs może wchodzić w interakcje z:
innymi lekami z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy (aspiryna),
lekami o działaniu przeciwzakrzepowym (kwas acetylosalicylowy w małej dawce, warfaryna, tyklopidyna),
lekami obniżającymi ciśnienie krwi,
digoksyną, fenytoiną, litem, metotreksatem,
niektórymi lekami moczopędnymi,
glikokortykosteroidami,
niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi,
doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi,
lekami osłabiającymi czynność układu odpornościowego,
zydowudyną, probenecydem i sulfinpirazonem,
lekami przeciwgrzybiczymi (worykonazol, flukonazol),
inhibitorami monoaminooksydazy (leki stosowane w leczeniu depresji, np. selegilina) oraz dwa tygodnie po zaprzestaniu ich stosowania,
fenylefryną lub pseudoefedryną,
antagonistami receptorów β-adrenergicznych,
guanetydyną, mekamylaminą, rezerpiną, indometacyną.
 
Ciąża i karmienie piersią:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
 
Stosowanie leku Ibuprom Zatoki Tabs w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane.
 
 
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie klientów

Dodaj swoją opinię

Opiniujesz: Ibuprom Zatoki Tabs 12 tabletek

Jak oceniasz ten produkt?*

Logo Tpay

Kategorie