Saridon 20 tabletek

Cena

 22,16 zł

 
 
Wysyłamy w 24h.
Dostępność: Produkt jest dostępny
Rodzaj: Lek
Do dostawy za 0 zł pozostało : 279,99 zł
Dostawa
Zobacz wszystkie
Płatność

SARIDON (250 mg + 150 mg + 50 mg) x 20 tabletek

Paracetamolum + Propyphenazonum + Coffeinum

Saridon to lek złożony o skojarzonym działaniu składników. Paracetamol i propyfenazon razem wywierają 
działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowo i przeciwzapalne. Oba związki zmniejszają aktywność cyklooksygenazy, przy czym pierwszy działa wyłącznie ośrodkowo i nie posiada komponenty ograniczającej stany zapalne. Dodatek niewielkiej dawki kofeiny powoduje nasilenie wchłaniania paracetamolu, a co za tym idzie - jego aktywności biologicznej. Ponadto, substancja ta wywiera pomocniczy wpływ w naczyniowych bólach głowy.

 

Wskazania

  • Ból głowy, zęba, miesiączkowy, pooperacyjny, reumatyczny.
  • Ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą.
 

Skład

1 tabletka zawiera:
  • jako substancje czynne 250 mg Paracetamolu, 150 mg Propyfenazonu, 50 mg Kofeiny.
  • Substancje pomocnicze: Hydroksypropylometyloceluloza, Celuloza Mikrokrystaliczna, Esma-spreng, Skrobia kukurydziana, Talk, Magnezu stearynian, Krzemu dwutlenek koloidalny.
 

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.

Dorośli i młodzież powyżej 16. roku życia:

  • 1 - 2 tabletki w ciągu doby.

Dzieci w wieku 12 - 16 lat:

  • 1 tabletka na dzień.


Nie przyjmować leku dłużej niż 7 dni.

 

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na pirazolony i pochodne tych związków albo na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy NLPZ.
  • Wystąpienie w przeszłości duszności, napadu astmy oskrzelowej, obrzęku błony śluzowej nosa, reakcji skórnej lub innego rodzaju odczynu alergicznego po zastosowaniu dowolnego leku z grupy NLPZ.
  • Ciężka niewydolność wątroby, nerek.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub nabyta methemoglobinemia.
  • Ostra porfiria wątrobowa.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol.
  • Długotrwałe stosowanie w chorobie Gilberta, zaburzeniach hematopoezy itd.
 

Opakowanie

20 tabletek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie klientów

Dodaj swoją opinię

Opiniujesz: Saridon 20 tabletek

Jak oceniasz ten produkt?*

Cechy produktu

Producent

EAN

5909990095629
Akceptujemy:
Logo Tpay Logo Tpay

Kategorie