Paracetamol Aurovitas 0,5 g 50 tabletek

Cena

 5,99 zł

 
 
Wysyłamy w 24h.
Dostępność: Produkt jest dostępny
Rodzaj: Lek

Lek Paracetamol Aurovitas jest stosowany w celu złagodzenia bólu i zmniejszenia gorączki. Tabletki mogą zmniejszać łagodny do umiarkowanego ból i (lub) gorączkę [np. ból głowy i ból zęba].

 

Wskazania

Lek Paracetamol Aurovitas może być stosowany w przypadku:
- łagodzenia bólu;
- zmnieszania gorączki;
- bólu głowy;
- bólu zęba;
 

Skład

Każda tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu

Pozostałe składniki to: Skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), arboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian

 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecane dawkowanie:

Dorośli, osoby starsze i dzieci w wieku 16 lat starsze (o masie ciała powyżej 55):
Należy przyjąć jedną do dwóch tabletek Paracetamol Aurovitas 500 mg na raz, do 4 razy na dobę.
Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 6 tabletek (3000 mg).
Dzieci w wieku 10-15 lat (o masie ciała 40-55 kg):
Należy przyjąć jedną tabletkę Paracetamol Aurovitas 500 mg na raz, do 4 razy na dobę.
Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 4 tabletki (2000 mg).
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat.
Odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 4 godziny i nie należy przyjmować więcej niż 4 dawki na dobę.
Tabletkę należy połknąć w całości, popijając dużą ilością wody.
Lek Paracetamol Aurovitas nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 10 lat.
Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami powinna wynosić co najmniej 4 godziny.

Nie stosować w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Tabletki leku Paracetamol Aurovitas zawierają linię podziału w celu ułatwieniu stosowania leku przez dzieci.

Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gorączka trwa ponad 3 dni lub następuje pogorszenie objawów lub występują inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg/kg mc. na dobę (do 2 g/dobę) w następujących przypadkach:
- dorośli o masie ciała mniejszej niż 50 kg,
- łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka),
- odwodnienie,
- długotrwałe niedożywienie.

Należy postępować zgodnie z podanymi instrukcjami, chyba że lekarz zalecił inaczej. W przypadku wrażenia, że działanie leku Paracetamol Aurovitas jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób podania:
Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody.

 

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

 

Opakowanie

50 tabletek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Producent

AUROVITAS PHARMA POLSKA SP.Z O.O.
ul. Ostrobramska 95,
04-118 Warszawa

Opinie klientów

Dodaj swoją opinię

Opiniujesz: Paracetamol Aurovitas 0,5 g 50 tabletek

Jak oceniasz ten produkt?*

Cechy produktu

Grupy produktowe

Producent

ul. Ostrobramska 95,
04-118 Warszawa

Opakowanie

50 tabl.

EAN

5909991360689
Logo Tpay

Kategorie