Alflorex 30 kapsułek

Probiotyk Alflorex® PrecisionBiotics to specjalnie wyselekcjonowany szczep bakterii pochodzący z układu pokarmowego zdrowego człowieka. Regularne stosowanie probiotyku Alflorex 30 kapsułek pozwoli na kolonizację jelit i przywrócenie ich prawidłowego funkcjonowania.

Anaketon krople 30 ml

Anaketon jest suplementem diety z imbirem, rumiankiem i witaminami grupy B dla dzieci, dorosłych, w tym kobiet w ciąży.

Bitter Oryginalne Zioła Szwedzkie płyn 500 ml
Zioła szwedzkie to preparat o unikatowej kompozycji ziół, zawierających głównie surowce goryczkowe i aromatyczno - gorzkie oraz olejki eteryczne, wpływające na procesy trawienia. Pobudzają wydzielanie soków trawiennych - śliny, żółci i soku żołądkowego, dzięki czemu ułatwiają przyswajanie składników pokarmu. Preparat przyjęty przed jedzeniem wpływa korzystnie na apetyt.
Colinox krople doustne 20 ml

Krople doustne- zawiesina do stosowania w zaburzeniach czynnościowych układu pokarmowego.

Espumax 125mg 30kaps.

Wyrób medyczny Espumax 125 jest stosowany w łagodzeniu objawów żołądkowo-jelitowych spowodowanych nadmiernym gromadzeniem się gazów, takich jak wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność czynnościowa, a także w celu przygotowania do badań diagnostycznych, np.  radiologicznych, ultrasonograficznych i endoskopii.

Dzięki wysokiej zawartości simetikonu (125 mg w kapsułce), preparat usprawnia proces wydalania gazów i łagodzenia objawów ze strony układu pokarmowego. Dawkowanie Espumax jest wygodne i efektywne.

Espumisan 0,04 g 100 kapsułek
Skład:
1 kapsułka zawiera substancję czynną: symetykon 40 mg.

Działanie:

Symetykon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i śluzie przewodu pokarmowego powodując ich pękanie. Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit. Symetykon jest substancją farmakologicznie i fizjologicznie obojętną, nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym.


Wskazania:
- objawowe leczenie zaburzeń żołądkowo jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym (wzdęcia),
- wzmożone powstawanie gazów w okresie pooperacyjnym,
- przygotowanie pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: zalecana dawka to 2 kapsułki 3 do 4 razy na dobę.
Przygotowanie do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii:
2 kapsułki 3 razy na dobę w dzień poprzedzający badanie i 2 rano na czczo w dniu badania.
Espumisan może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności również przed snem.
Lek nie zawiera cukru – może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.
Brak ograniczeń do stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia piersi.
Espumisan Easy granulki 14 saszetek

Wzdęcia to zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego. Polegają one na zwiększeniu objętości gazów w jelitach, czego efektem jest subiektywne uczucie pełności i rozdęcia. Jest to częsty i dokuczliwy problem w populacji ogólnej, który może dotyczyć każdego - bez względu na wiek, tryb życia czy sytuację zdrowotną. Do najczęstszych przyczyn wzdęć po jedzeniu należą: nieodpowiednia dieta; jedzenie w pośpiechu, czemu towarzyszy połykanie powietrza; spożywanie posiłków tuż przed snem czy nietolerancja składników pokarmowych. Może się do nich również przyczyniać brak ruchu oraz czynniki społeczne, takie jak: stres związany z pracą czy życiem domowym czy celowe i świadome zatrzymywanie gazów z przyczyn kulturowych. Espumisan Easy efektywnie likwiduje wzdęcia, spowodowane nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym i zmniejsza uczucie pełności i ucisku w jamie brzusznej oraz burczenia w żołądku i jelitach. Preparat występuje w nowoczesnej postaci granulek, do wzięcia bez konieczności popijania. Granulki charakteryzują się przyjemnym, cytrynowym smakiem i szybko rozpuszczają się w jamie ustnej. To sprawia, że substancja czynna – symetykon – szybko dostaje się do przewodu pokarmowego i może równie szybko zacząć działać. Jedna saszetka Espumisan Easy zawiera 125 mg symetykonu. Skutecznie rozbija i rozprasza on gazy nagromadzone w przewodzie pokarmowym, redukując tym samym uczucie ucisku i pełności w jamie brzusznej. Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej, więc może być stosowany także przez kobiety w ciąży i karmiące matki. Może być też stosowany z innymi lekami. Nie zawiera cukru z uwagi na co może być także stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Espumisan MAX 20 kapsułek
Skład:

1 kapsułka zawiera 140 mg symetykonu. Inne składniki: żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa, czerwony tlenek żelaza.


Wskazania:
objawowe leczenie zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym (wzdęcia, ucisk, uczucie pełności),
w przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych.

Dawkowanie:

Dorośi i młodzież od 14 roku życia 3 do 5 kapsułek dziennie.


Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu

Esputicon 0,02 g/1 krople 5 g
Skład:
Substancja czynna: 1 g kropli zawiera 980 mg dimetikonu (1 kropla zawiera 20 mg dimetikonu).

Działanie:
Produkt zawiera dimeticon. Mechanizm działania dimeticonu polega na obniżaniu napięcia powierzchniowego baniek gazu przez co bańki rozpadają się na mniejsze, a w konsekwencji łatwiejsze jest usuwanie gazu z przewodu pokarmowego. Zmniejsza napięcie powierzchniowe gazu, umożliwiając resorpcję uwolnionego gazu i wydalenie na drodze perystaltyki. Podany doustnie łagodzi wzdęcia, zmniejsza napięcie żołądka i uczucie pełności (ból brzucha u niemowląt).

Wskazania:
wzdęcia, nadmierna ilość gazów w jelitach, bębnica, aerofagia, preparat może być stosowany jako przygotowanie do niektórych badań rentgenowskich i ultrasonograficznych.

Dawkowanie:
Przy kolkach i wzdęciach brzucha: Dzieci do 12 miesięcy (kropla 4xdziennie) 1-3 lat (dwie krople 1xdziennie lub jedna kropla 3xdziennie) 4-7 lat (dwie krople 4xdziennie). Dorośli (przeciętnie pięć kropli 3xdziennie). Przygotowanie do badań USG i RTG: Dzieci w przeddzień badania tak jak wyżej, w dniu badania od 2-4 kropli na czczo. Dorośli 2-3 dni przed badaniem dwie krople 4xdziennie, w dniu badania pięć kropli na czczo.
Esputicon 0,05 g 100 kapsułek
Skład 1 kapsułka zawiera: substancja czynna: dimetykan 50 mg, substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, żelatyna, glicerol, etylu parahydroksybenzoesan (E214), woda oczyszczona. Działanie Podany doustnie łagodzi wzdęcia. Esputicon jest nietoksyczny przy podaniu doustnym. Wskazania Wzdęcia, nadmierna ilość gazów w jelitach, bębnica, aerofagia. Preparat może być stosowany jako przygotowanie do niektórych badań rentgenowskich i ultrasonograficznych. Dawkowanie Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj stosowana dawka leku Esputicon to: 4 razy po jednej kapsułce na dobę po posiłkach i przed snem, w razie potrzeby 3 razy po 2 kapsułki na dobę. W przygotowaniu do ultrasonografii lub badań rentgenowskich: na dwa dni przed badaniem 4 razy po jednej kapsułce na dobę, a w dniu badania 2 kapsułki na czczo. Leknie zawiera cukru i może być stosowany przez chorych na cukrzycę. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Działania niepożądane: Preparat nie ma działania ustrojowego, ponieważ działa wyłącznie lokalnie w przewodzie pokarmowym, po czym zostaje wydalony z organizmu. Uwagi: Ciąża i karmienie piersią: Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Lek nie przenika do mleka matki.
Gastromin Fast 30 kapsułek

Gastromin FAST to suplement  diety w kapsułkach stworzony z myślą o osobach skarżących się na częste wzdęcia, uczucie pełności  po posiłku i odbijanie. Unikatowa kompozycja wyciągów z ziół wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i jelit. Wyciąg z karczocha wspiera produkcję soków trawiennych, pracę wątroby oraz dróg żółciowych. Wyciąg z kopru pomaga przy wzdęciach, wyciąg z anyżu wspomaga komfort trawienny i pomaga przy uczuciu pełności. Melisa korzystnie wpływa na zdrowie układu trawiennego i jelit, pomaga przy odbijaniu oraz napięciu nerwowym żołądka i jelit.

HEEL Nux Vomica Homaccord krople 30 ml

Homeopatyczny produkt leczniczy.

Herbapol Kora Dębu 50 g

Herbapol Kora Dębu 50 g

Herbapol Lactosan Fix 20 saszetek

Lactosan fix został stworzony z myślą o kobietach karmiących piersią. 

Iberogast płyn doustny 20 ml

Działanie:
poprawia napięcie mięśni, zmniejsza skurcze, chroni żołądek, zmniejsza wydzielanie kwasu, zmniejsza stan zapalny, 
Iberogast przynosi ulgę szybko: w nagłych dolegliwościach w ciągu 5-30 minut, w nawracających dolegliwościach równie szybko jak leki chemiczne: cisaprid i metoklopramid2 (4 tygodnie)
Płynna forma sprzyja szybkiemu działaniu.

Wskazania:
Iberogast działa wielokierunkowo na układ pokarmowy ,szybko przynosi ulgę w takich dolegliwościach, jak: stany skurczowe przewodu pokarmowego, silne bóle żołądkowo-jelitowe, uczucie pełności, wzdęcia, zgaga, ból związany ze stanem zapalnym i podrażnieniem błony śluzowej żołądka, objawy Zespołu Jelita Drażliwego.

Dawkowanie:
Iberogast można stosować przed lub w trakcie posiłku, 3 razy dziennie. Dorośli: 20 kropli w niewielkiej ilości wody. Dzieci: pomiędzy 6. a 12. rokiem życia: 15 kropli.
Iberogast płyn doustny 50 ml
Skład 100 ml płynu zawiera: 15 ml wyciągu z ziela ubiorka gorzkiego, 10 ml wyciągu z korzenia arcydzięgla, 20 ml wyciągu z kwiatów rumianku, 10 ml wyciągu z owoców kminku, 10 ml wyciągu z owoców ostropestu plamistego, 10 ml wyciągu z liści melisy, 5 ml wyciągu z liści mięty pieprzowej, 10 ml wyciągu z ziela glistnika, 10 ml wyciągu z korzenia lukrecji. Działanie Preparat wykazuje dwukierunkowe działanie na przewód pokarmowy: wyciąg z ubiorka gorzkiego zwiększa napięcie mięśni gładkich żołądka i jelit w niepobudzonych lub słabo pobudzonych odcinkach przewodu pokarmowego, przez co łagodzi uczucie pełności i wzdęcia, natomiast inne wyciągi roślinne działają rozkurczająco w zbyt silnie pobudzonych odcinkach żołądka i jelit. Ponadto preparat działa wiatropędnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Dawkowanie Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmuje się w małej ilości płynu przed lub w czasie posiłków. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia 3 razy dziennie po 20 kropli, dzieci od 6 do 12 lat 3 razy dziennie po 15 kropli. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 6 lat. Ze względu na zawartość alkoholu preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z alkoholizmem u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Działania niepożądane: Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, duszność). Uwagi: Jednorazowa dawka dla dorosłych (20 kropli płynu) zawiera 24 mg etanolu.
© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone