Alax 20 tabletek drażowanych

Alax Roślinny produkt leczniczy do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występujących zaparciach.

CARBO VP węgiel aktywowany 20 tabletek

1 tabletka zawiera 150 mg węgla leczniczego (Carbo medicinalis).

Dicopeg Junior Free proszek 14 saszetek

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit.

Dicopeg Junior ma postać proszku do sporządzenia roztworu doustnego.

Dicopeg Junior proszek 100 g

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit.

Dulcobis 5 mg 40 tabletek

Miejscowo działający lek przeczyszczający powodujący pobudzenie wypróżnienia oraz rozmiękczenie stolca.

Duphalac Fruit 500 ml

Duphalac jest roztworem wodnym stosowanym doustnie o smaku śliwkowym. Duphalac jest lekiem przeczyszczającym o działaniu osmotycznym zawierającym laktulozę.

Enema płyn doodbytniczy 150 ml
Wskazania: zaparcia, oczyszczenie jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi, przed i po zabiegach operacyjnych, oczyszczanie jelita ze złogów środka kontrastowego po badaniu radiologicznym, oczyszczanie jelita przed i po porodzie. Skład: 1 ml roztworu zawiera disodu fosforan dwunastowodny 32,3mg sodu, diwodorofosforan jednowodny 139mg. Działanie: preparat pobudza odruch wypróżniania. Przeciwwskazania: zapalenie bądź symptomy zapalenia wyrostka robaczkowego, niedrożność jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, krwawienie z jelita grubego, choroby serca, nadciśnienie, choroby nerek, bóle brzucha, nudności, wymioty.
EvaQu czopki przeciw zaparciom 6 czopków
Wskazania: Czopki Eva/qu to innowacyjne rozwiązanie uporczywych zaparć, które łączy bezpieczeństwo metod długotrwałych ze skutecznością, wygodą i szybkością działania środków doraźnych. Właściwości: Czopki Eva/qu to: - wysokie bezpieczeństwo stosowania- w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, nie powodują działań ubocznych, odwodnienia czy zaburzeń równowagi elektrolitowej organizmu, - szybkie rozwiązanie problemu zaparć- działają już po 15 minutach od aplikacji, - zaplanowany moment wypróżnienia, - jednorazowe bezbolesne wypróżnienie- czopki nie powodują efektu przeczyszczającego, pozwalają na całkowite wypróżnienie w zaplanowanym czasie, - brak przeciwwskazań do stosowania, - substancje naturalne, całkowicie nietoksyczne, które po aplikacji uwalniają dwutlenek węgla i wodę, - w przypadku zaparć wywołanych zablokowaniem kału konieczne jest miejscowe działanie uwalniające. Dzięki działaniu musującemu czopki Eva/qu przesuwają masy kałowe zatrzymywane w bańce odbytnicy i są bodźcem do ich szybkiego usunięcia, - czopki Eva/qu działają jedynie miejscowo i nie zawierają składników przeczyszczających, które mogłyby wywołać działania niepożądane, takie jak odwodnienie, zaburzenia równowagi elektrolitycznej, zapalenie jelita grubego, etc, - czopki Eva/qu nie wywołują efektu uzależnienia, można je stosować długotrwale za każdym razem, gdy pojawia się problem. Sposób użycia: Wyjąć czopek z trwale zamkniętego opakowania. Wprowadzić do kanału odbytu popychając aż do chwili jego pełnego wprowadzenia. Jeżeli okaże się to konieczne, w przypadku obecności zmian chorobowych lub hemoroidów, czopek należy wprowadzić po jego wcześniejszym natłuszczeniu olejem wazelinowym lub olejem z oliwek. Czopek zaczyna rozpuszczać się natychmiast i daje początek bodźcowi stymulującemu wypróżnienie. Pomimo, że bodziec wyzwalający jest odczuwalny w krótkim okresie czasu od wprowadzenia czopka, należy powstrzymać się od wypróżnienia przez kilka minut. W tym czasie należy raczej chodzić niż siedzieć. Skład: Dwuwęglan sodu i dwuwinian potasu zawieszone w polietylenoglikolu rozpuszczalnym w wodzie. Opakowanie: 6 sztuk
Fibraxine 15 saszetek

Fibraxine to suplement diety produkowany na bazie błonnika roślinnego i laktoferyny.

Herbapol Lublin Len mielony 200+200 g
Skład Len złoty, mielony, podwójnie odolejony. Działanie Len mielony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanej odmiany lnu złocistego, bogatego w substancje śluzowe oraz błonnik: błonnik - korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczów w organizmie, prawidłową przemianę materii oraz powoduje uczucie sytości; substancje śluzowe osłaniają przewód pokarmowy. Len mielony korzystnie wpływa na pracę żołądka i regularną pracę jelit oraz ułatwia trawienie. Dawkowanie W zależności od potrzeb: 1. do bezpośredniego spożycia: 1 łyżeczkę lnu zalać 3/4 szklanki gorącej wody lub mleka; mieszać energicznie ok. 1 minuty do uzyskania lekko zagęszczonej konsystencji, spożywać od razu po przestudzeniu. 2. do przyrządzenia zup i sosów zamiast mąki: len rozrobić z niewielką ilością wody, sosu lub zupy; dodać do potrawy, zagotować.
Lactulosum Hasco syrop 150 ml

Wskazania: - zaparcia, - zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej. Sposób użycia: Dorośli: - dawka początkowa (przez pierwsze 3 dni): 45 ml syropu na dobę stosowane jednorazowo przed śniadaniem lub 15 ml syropu 3 razy dziennie przed posiłkami; - dawka podtrzymująca: 15 ml syropu na czczo. Dzieci poniżej 3 lat: - dawka początkowa: 5 do 15 ml syropu na dobę. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Niemowlęta: - dawka początkowa: 2,5 ml syropu na dobę. Następnie można dawkę stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Encefalopatia wątrobowa: Dorośli: 120 - 180 ml syropu w 3-4 dawkach podzielonych. Duże dawki stosowane w tym wskazaniu mogą wywoływać biegunkę, dlatego dawkę należy dostosować tak, aby liczba luźnych stolców nie była większa niż 2-3 w ciągu doby. Skład: 5 ml syropu zawiera 2,5 g laktulozy ciekłej (Lactulosum). Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu, niedrożność jelit. Opakowanie: 150 ml

Lactulosum Polfarmex syrop 150 ml

Lek łagodnie przeczyszczający.

MELILAX PEDIATRIC Mikrowlewka dla dzieci 6 sztuk
Wskazania: Melilax Pediatric przeznaczony jest do leczenia zaparć u dzieci i niemowląt, również w przypadku nadwrażliwości trzewnej (jak w przypadku okrężnicy drażliwej), szczelin i hemoroidów. Produkt oczyszcza jelito oraz zmniejsza uciążliwości, podrażnienia i stan zapalny towarzyszące zaparciom. Jak działa: Melilax Pediatric łączy zrównoważone działanie wydalające z działaniem ochronnym i łagodzącym błonę śluzową odbytu. Podwójne działanie Melilax uzyskiwane jest dzięki PROMELAXIN, kompleksowi miodów nektarowych i spadziowych, odpowiednio wyselekcjonowanych i przetworzonych na podstawie zawartości monosacharydów, polisacharydów i melanoidyn, wzbogaconemu o frakcję polisacharydową z aloesu i ślazu dzikiego. Melilax Pediatric ma działanie wydalające, które zapewnia bodziec aktywujący defekację. Ponadto Melilax Pediatric, dzięki swym cechom przypominającym śluz i dzięki swej lepkości, chroni błonę śluzową odbytu podczas przechodzenia stolca. Te szczególne właściwości, połączone z działaniem antyoksydacyjnym, nadają produktowi właściwości ochronne i łagodzące błonę śluzową. Dawkowanie i sposób użycia: zobacz ulotkę informacyjną. Ostrzeżenia: nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden ze składników. W przypadku długotrwałych zaparć należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia innych schorzeń. Mikrowlewka jest jednorazowa dlatego nie może być ponownie użyta, gdy zużyje się tylko połowę, jak w przypadku niemowląt. Skład: Promelaxin kompleks miodów i polisacharydów z Aloesu i Ślazu dzikiego mianowany na zawartość: monosacharydów ? 50%, polisacharydów (ciężar cząsteczkowy > 20.000 Daltonów) ? 0,3%. Zawiera ponadto: mieszankę wodno-glicerynową, sok z cytryny, olejek eteryczny z lawendy.
© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone