Alax 20 tabletek drażowanych

Alax Roślinny produkt leczniczy do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występujących zaparciach.

Dicopeg Junior Free proszek 14 saszetek

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit.

Dicopeg Junior ma postać proszku do sporządzenia roztworu doustnego.

Dicopeg Junior proszek 100 g

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit.

Dulcobis 5 mg 40 tabletek

Miejscowo działający lek przeczyszczający powodujący pobudzenie wypróżnienia oraz rozmiękczenie stolca.

Duphalac Fruit 500 ml

Duphalac jest roztworem wodnym stosowanym doustnie o smaku śliwkowym. Duphalac jest lekiem przeczyszczającym o działaniu osmotycznym zawierającym laktulozę.

Enema płyn doodbytniczy 150 ml
Wskazania: zaparcia, oczyszczenie jelita grubego przed badaniami diagnostycznymi, przed i po zabiegach operacyjnych, oczyszczanie jelita ze złogów środka kontrastowego po badaniu radiologicznym, oczyszczanie jelita przed i po porodzie. Skład: 1 ml roztworu zawiera disodu fosforan dwunastowodny 32,3mg sodu, diwodorofosforan jednowodny 139mg. Działanie: preparat pobudza odruch wypróżniania. Przeciwwskazania: zapalenie bądź symptomy zapalenia wyrostka robaczkowego, niedrożność jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, krwawienie z jelita grubego, choroby serca, nadciśnienie, choroby nerek, bóle brzucha, nudności, wymioty.
EvaQu czopki przeciw zaparciom 6 czopków
Wskazania: Czopki Eva/qu to innowacyjne rozwiązanie uporczywych zaparć, które łączy bezpieczeństwo metod długotrwałych ze skutecznością, wygodą i szybkością działania środków doraźnych. Właściwości: Czopki Eva/qu to: - wysokie bezpieczeństwo stosowania- w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, nie powodują działań ubocznych, odwodnienia czy zaburzeń równowagi elektrolitowej organizmu, - szybkie rozwiązanie problemu zaparć- działają już po 15 minutach od aplikacji, - zaplanowany moment wypróżnienia, - jednorazowe bezbolesne wypróżnienie- czopki nie powodują efektu przeczyszczającego, pozwalają na całkowite wypróżnienie w zaplanowanym czasie, - brak przeciwwskazań do stosowania, - substancje naturalne, całkowicie nietoksyczne, które po aplikacji uwalniają dwutlenek węgla i wodę, - w przypadku zaparć wywołanych zablokowaniem kału konieczne jest miejscowe działanie uwalniające. Dzięki działaniu musującemu czopki Eva/qu przesuwają masy kałowe zatrzymywane w bańce odbytnicy i są bodźcem do ich szybkiego usunięcia, - czopki Eva/qu działają jedynie miejscowo i nie zawierają składników przeczyszczających, które mogłyby wywołać działania niepożądane, takie jak odwodnienie, zaburzenia równowagi elektrolitycznej, zapalenie jelita grubego, etc, - czopki Eva/qu nie wywołują efektu uzależnienia, można je stosować długotrwale za każdym razem, gdy pojawia się problem. Sposób użycia: Wyjąć czopek z trwale zamkniętego opakowania. Wprowadzić do kanału odbytu popychając aż do chwili jego pełnego wprowadzenia. Jeżeli okaże się to konieczne, w przypadku obecności zmian chorobowych lub hemoroidów, czopek należy wprowadzić po jego wcześniejszym natłuszczeniu olejem wazelinowym lub olejem z oliwek. Czopek zaczyna rozpuszczać się natychmiast i daje początek bodźcowi stymulującemu wypróżnienie. Pomimo, że bodziec wyzwalający jest odczuwalny w krótkim okresie czasu od wprowadzenia czopka, należy powstrzymać się od wypróżnienia przez kilka minut. W tym czasie należy raczej chodzić niż siedzieć. Skład: Dwuwęglan sodu i dwuwinian potasu zawieszone w polietylenoglikolu rozpuszczalnym w wodzie. Opakowanie: 6 sztuk
Fibraxine 15 saszetek

Fibraxine to suplement diety produkowany na bazie błonnika roślinnego i laktoferyny.

Herbapol Lublin Len mielony 200+200 g
Skład Len złoty, mielony, podwójnie odolejony. Działanie Len mielony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanej odmiany lnu złocistego, bogatego w substancje śluzowe oraz błonnik: błonnik - korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczów w organizmie, prawidłową przemianę materii oraz powoduje uczucie sytości; substancje śluzowe osłaniają przewód pokarmowy. Len mielony korzystnie wpływa na pracę żołądka i regularną pracę jelit oraz ułatwia trawienie. Dawkowanie W zależności od potrzeb: 1. do bezpośredniego spożycia: 1 łyżeczkę lnu zalać 3/4 szklanki gorącej wody lub mleka; mieszać energicznie ok. 1 minuty do uzyskania lekko zagęszczonej konsystencji, spożywać od razu po przestudzeniu. 2. do przyrządzenia zup i sosów zamiast mąki: len rozrobić z niewielką ilością wody, sosu lub zupy; dodać do potrawy, zagotować.
HIMALAYA Triphala 60 kapsułek

Amalaki (Amla, Indian Gooseberry, Emblica officinalis): działa głównie na płuca, żołądek, wątrobę i serce. Kwaśny smak Amli związany jest w Ajurwedzie z energią Pitta i żywiołem ognia. Amla jest bogatym źródłem antyoksydantów, flawonoidów, karotenów i witaminy C. Jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C i ma jej 20 razy więcej niż cytryna. Dzięki zawartym w Amli taninom, witamina C jest odporna na ogrzewanie i nie ulega rozpadowi podczas długiego przechowywania.

Haritaki (Harada, Chebulic Myrobalan): Harada ma sześć ajurwedyjskich smaków, z przewagą gorzkiego, który związany jest z energia Vatta i żywiołem powietrza. Owoce, które zbierane są na wiosnę są bogatym źródłem tanin, aminokwasów i fruktozy. Zawiera także kwas sukcynytowy i sitosterol. Badania wykazały jej działanie rozkurczowe, które skutkuje obniżeniem nadciśnienia tętniczego i redukuje bolesne skurcze jelit. Potwierdza to tradycyjne zastosowanie w schorzeniach serca i układu krążenia oraz chorobach spastycznych jelita grubego i cienkiego.

Bibhitaki (Beheda, Bellirica Myrobalan): Beheda jest słodka, gorzka, cierpka, ściągająca i rozgrzewająca. Działa głównie na płuca, serce i wątrobę. Zawiera 35% olejów i 45% białek. Olej używany jest w Indiach do wyrobu mydła i służy także jako olej kuchenny w zastępstwie Ghee (masło z mleka bawolic). Słodko pachnący olej jest w 35% palmitynowy, w 24% oleinowy i 31 linoleinowy. Olej linoleinowy jest głównym kwasem tłuszczowym związanym z podwyższeniem poziomu frakcji HDL ("dobry" cholesterol) a obniżeniem frakcji LDL uważanej za czynnik ryzyka w powstawaniu choroby wieńcowej.

Wskazania

Lactulosum Hasco syrop 150 ml

Wskazania: - zaparcia, - zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej. Sposób użycia: Dorośli: - dawka początkowa (przez pierwsze 3 dni): 45 ml syropu na dobę stosowane jednorazowo przed śniadaniem lub 15 ml syropu 3 razy dziennie przed posiłkami; - dawka podtrzymująca: 15 ml syropu na czczo. Dzieci poniżej 3 lat: - dawka początkowa: 5 do 15 ml syropu na dobę. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Niemowlęta: - dawka początkowa: 2,5 ml syropu na dobę. Następnie można dawkę stopniowo zwiększać co 3 dni do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Encefalopatia wątrobowa: Dorośli: 120 - 180 ml syropu w 3-4 dawkach podzielonych. Duże dawki stosowane w tym wskazaniu mogą wywoływać biegunkę, dlatego dawkę należy dostosować tak, aby liczba luźnych stolców nie była większa niż 2-3 w ciągu doby. Skład: 5 ml syropu zawiera 2,5 g laktulozy ciekłej (Lactulosum). Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu, niedrożność jelit. Opakowanie: 150 ml

MELILAX PEDIATRIC Mikrowlewka dla dzieci 6 sztuk
Wskazania: Melilax Pediatric przeznaczony jest do leczenia zaparć u dzieci i niemowląt, również w przypadku nadwrażliwości trzewnej (jak w przypadku okrężnicy drażliwej), szczelin i hemoroidów. Produkt oczyszcza jelito oraz zmniejsza uciążliwości, podrażnienia i stan zapalny towarzyszące zaparciom. Jak działa: Melilax Pediatric łączy zrównoważone działanie wydalające z działaniem ochronnym i łagodzącym błonę śluzową odbytu. Podwójne działanie Melilax uzyskiwane jest dzięki PROMELAXIN, kompleksowi miodów nektarowych i spadziowych, odpowiednio wyselekcjonowanych i przetworzonych na podstawie zawartości monosacharydów, polisacharydów i melanoidyn, wzbogaconemu o frakcję polisacharydową z aloesu i ślazu dzikiego. Melilax Pediatric ma działanie wydalające, które zapewnia bodziec aktywujący defekację. Ponadto Melilax Pediatric, dzięki swym cechom przypominającym śluz i dzięki swej lepkości, chroni błonę śluzową odbytu podczas przechodzenia stolca. Te szczególne właściwości, połączone z działaniem antyoksydacyjnym, nadają produktowi właściwości ochronne i łagodzące błonę śluzową. Dawkowanie i sposób użycia: zobacz ulotkę informacyjną. Ostrzeżenia: nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden ze składników. W przypadku długotrwałych zaparć należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia innych schorzeń. Mikrowlewka jest jednorazowa dlatego nie może być ponownie użyta, gdy zużyje się tylko połowę, jak w przypadku niemowląt. Skład: Promelaxin kompleks miodów i polisacharydów z Aloesu i Ślazu dzikiego mianowany na zawartość: monosacharydów ? 50%, polisacharydów (ciężar cząsteczkowy > 20.000 Daltonów) ? 0,3%. Zawiera ponadto: mieszankę wodno-glicerynową, sok z cytryny, olejek eteryczny z lawendy.
Obstilax 14 tabletek powlekanych

Obstalix - suplement diety:

  • wspomaga prawidłowe wypróżnianie (senes)
  • wspomaga funkcjonowanie jelit (rzewień)
Pikopil 7,5 mg 10 tabletek

Pikopil - lek przeczyszczający o działaniu drażniącym.

  • Nowoczesny i skuteczny środek przeczyszczający
  • Przewidywalny efekt terapeutyczny w ciągu 6-12 godzin
  • Nie powoduje bolesnch skurczów jelit
Pikopil krople doustne 15 ml

Pikopil - lek przeczyszczający o działaniu drażniącym.

  • Nowoczesny i skuteczny środek przeczyszczający
  • Przewidywalny efekt terapeutyczny w ciągu 6-12 godzin
  • Nie powoduje bolesnych skurczów jelit
Sanprobi IBS 20 kapsułek

Wskazania: Sanprobi IBS powinien być przyjmowany szczególnie przez osoby z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, takimi jak biegunka, zaparcia, ból lub dyskomfort brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, nadmierne oddawanie gazów, bolesne parcie na kiszkę stolcową, uczucie niepełnego wypróżnienia. Przyjmowanie Sanprobi IBS pomaga w przywróceniu naturalnej równowagi przewodu pokarmowego co powoduje ustąpienie wymienionych dolegliwości. Właściwości: Sanprobi pomaga odbudować zdrową mikroflorę jelitową, która zapewnia prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Wzmacnia naturalną barierę śluzówkową przewodu pokarmowego i przywraca prawidłową pracę jelit. Sanprobi IBS w przewodzie pokarmowym konkuruje z bakteriami chorobotwórczymi o miejsca przylegania do błony śluzowej, stymuluje produkcję substancji ochronnych w jelicie co prowadzi do zmniejszenia częstości infekcji oraz ograniczenia miejscowej reakcji zapalnej. Pomaga zmniejszyć przepuszczalność błon śluzowych przewodu pokarmowego przez co wzmacnia pracę także układu odpornościowego. Sposób użycia: W celu osiągnięcia największej korzyści, wzmocnienia i przywrócenia prawidłowej pracy przewodu pokarmowego powinno spożywać się w trakcie posiłku od 1-2 kapsułek codziennie. U dzieci do 12 roku życia 1 kapsułka dziennie. W razie potrzeby kapsułkę można otworzyć a zawartość dodać do pożywienia lub soku. W celu osiągnięcia największej korzyści z przyjmowania Sanprobi IBS w celu wzmocnienia i przywrócenia prawidłowej pracy przewodu pokarmowego probiotyk powinien być przyjmowany codziennie przez co najmniej 4 tygodnie. Skład: (1 kapsułka): Lactobacillus plantarum 299 v-10miliarów CFu, skrobia ziemniaczana, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu. Opakowanie: 20kapsułek

Xenna balance 20 saszetek

Xenna Balance to wyrób medyczny przeznaczony do leczenia przewlekłych zaparć.

© 2016 aptekarosa.pl Wszystkie prawa zastrzeżone