z krótką datą
Przedział cenowy

Furaginum – pomoc w zwalczaniu drobnoustrojów w organizmie

Furagina, nazywana również furazydyną, to lek działający przeciwbakteryjnie i należący do grupy chemioterapeutyków. Kupujący sięgają po Furaginum w momencie pojawienia się ostrych i przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych. Lek stosuje się też w przypadku zakażeń jako środek dodatkowy, gdy inne produkty lecznicze nie zapewnią odpowiedniej skuteczności działania.

Sortuj:
Wysyłka jutro
Furaginum US Pharmacia 50 mg 30 tabletek

Furaginum US Pharmacia 50 mg 30 tabletek

8.44 zł
Wysyłka jutro
Furaginum US Pharmacia 50 mg Zestaw: 3 x 30 tabletek
Wysyłka jutro
NeoFuragina 30 tabletek

NeoFuragina 30 tabletek

11.50 zł
Wysyłka jutro
Furaginum 50 mg Hasco 30 tabletek
Wysyłka jutro
Urofuraginum 30 tabletek

Urofuraginum 30 tabletek

13.56 zł
Wysyłka jutro
UroFuraginum Max 100 mg 30 tabletek
Wysyłka jutro
Furaginum US Pharmacia 50 mg Zestaw: 30 tabletek x 2
Wysyłka jutro
Furaginum Hasco Max 100 mg 30 tabletek

Furaginum Hasco Max 100 mg 30 tabletek

31.53 zł

Furaginum – czym charakteryzuje się lek?

Furagina stanowiąca podstawę efektywności leku to pochodna nitrofuranu. Charakteryzuje się działaniem przeciwpierwotniakowym, a także, w niewielkim stopniu, przeciwgrzybiczym. Furazydyna wykazuje najsilniejsze działanie, gdy znajduje się w środowisku kwaśnym (pH 5,5). Z kolei środowisko zasadowe wpływa negatywnie na efektywność furazydyny, osłabiając działanie.

Furaginum działa bakteriostatycznie na liczne drobnoustroje. Zaliczają się do nich bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne. W pierwszym przypadku są to Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus aureus, Enterococcus faecalis. Z kolei w drugim to Enterobacteriaceae: Salmonella, Shigella, Proteus, Klebsiella, Escherichia, Enterobacter.

Dawkowanie leku – jak go przyjmować?

Furagina to lek sprzedawany w dwóch rodzajach. Pierwsza to tabletki, jedna zawiera 100 mg furazydyny. W pierwszym dniu leczenia można przyjmować po 2 tabletki, 4 razy na dobę. Natomiast druga odmiana to zawiesina doustna. Tutaj optymalne dawkowanie to 10 ml, również po 4 razy na dobę. W kolejne dni to 10 ml po 3 razy na dobę.

Furazydyna może być też przyjmowana przez dzieci powyżej 3. miesiąca życia. W formie tabletek podaje się od 5 do 7 mg Furaginum na kilogram masy ciała przez dobę – w 2 lub 3 podzielonych dawkach. Znacznie łatwiejsza do spożycia jest zawiesina doustna. Dzieci mogą przyjmować od 5 do 7 mg Furaginum na kilogram w trakcie doby, w 2 lub 3 podzielonych dawkach.

Przeciwwskazania do spożywania Furaginum

Furaginum podobnie jak inne leki nie może być przyjmowany przez wszystkich. Do przeciwwskazań zalicza się m.in.: nadwrażliwość na substancję czynną, pomocniczą lub pochodne nitrofuranu. Przeciwwskazaniem jest też I trymestr ciąży, poważna niewydolność nerek, polineuropatia, a także niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Kiedy sięgnąć po Furaginum?

Jak wspomniano wcześniej, Furagina sprawdza się w leczeniu, a także profilaktyce ostrych i przewlekłych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych, które są wywołane przez bakterie. Furazydynę można też przyjmować w momencie, gdy wystąpią ciężkie zakażenia lub wtedy, kiedy stosowanie innych środków przeciwbakteryjnych okaże się nieskuteczne.

Można wymienić kilka charakterystycznych objawów, po których wystąpieniu warto sięgnąć po Furaginum. Jest to ból i pieczenie odczuwalne w trakcie oddawania moczu, częstomocz czy parcie na pęcherz. Furaginum może pomóc również wtedy, gdy pojawi się ból podbrzusza w okolicy nadłonowej i poniżej pępka.

Lek jest również stosowany przez konsumentów, których mocz zmienia kolor, zapach, a nawet wygląd. Po Furaginum sięgają osoby zmagające się z krwiomoczem. Lek wykazuje też działanie przeciwgorączkowe. Należy jednak pamiętać, że najpierw należy skonsultować się z lekarzem.