z krótką datą
Przedział cenowy

Czym jest kwas kaprylowy? Właściwości i działanie

Kwas kaprylowy (nazwany też kwasem oktanowym) jest jednym ze średniołańcuchowych nasyconych kwasów tłuszczowych. Ta substancja jest naturalnie zawarta w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego i roślinnego – na przykład w oleju kokosowym i oleju palmowym, a także w mleku kozim. Jest dobrze przyswajalna. Wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała, przyczyniając się do redukcji odkładania tkanki tłuszczowej w okolicy brzusznej. Kwas kaprylowy ma również właściwości przeciwgrzybicze, dzięki czemu może być pomocny między innymi przy infekcjach Candida albicans. Specyfiki z tą substancją bywają też stosowane przy niektórych infekcjach bakteryjnych, ponieważ przyczyniają się do hamowania rozwoju paciorkowców, Shigella, a niekiedy nawet E. coli. Dodatkowo kwas kaprylowy korzystnie wpływa na układ pokarmowy.

Sortuj:
Wysyłka jutro
NOW FOODS Kwas kaprylowy 100 kapsułek

NOW FOODS Kwas kaprylowy 100 kapsułek

47.98 zł
Wysyłka jutro
Swanson Kwas Kaprylowy 600 mg 60 kapsułek

Wskazania do suplementacji kwasu kaprylowego

Wskazaniem do przyjmowania suplementów diety z kwasem kaprylowym jest chęć uzupełnienia zdrowej diety w tę substancję. Nad suplementacją powinny pomyśleć zwłaszcza osoby zmagające się z kandydozą układu pokarmowego, kandydozą ogólnoustrojową, pleśniawkami jamy ustnej czy infekcjami grzybiczymi okolic intymnych lub kończyn. Suplementacja może też być wsparciem w przypadku pewnych dolegliwości związanych z układem pokarmowym – w tym zespołu jelita drażliwego.

Jak przyjmować kwas kaprylowy?

W naszej aptece internetowej można znaleźć szeroki wybór suplementów z kwasem kaprylowym w różnych postaciach. Różnią się także zawartością składników czynnych. W przypadku wątpliwości chętnie pomożemy wybrać odpowiedni preparat. Suplementy diety z kwasem kaprylowym należy przede wszystkim przyjmować w dawkach, które mogą wywołać oczekiwany efekt – nie powinny być to dawki zbyt niskie ani zbyt wysokie. Zawsze powinno się przestrzegać zaleceń podanych na opakowaniu danego preparatu lub w dołączonej ulotce. Suplementacji kwasu kaprylowego nie należy też traktować jako substytutu zdrowej, zróżnicowanej diety.