Kategorie produktów
z krótką datą
Gripex Hot 12 saszetek + Gripex Duo 16 tabletek powlekanych
Gripex Hot 12 saszetek + Gripex Duo 16 tabletek powlekanych
Gripex Hot 12 saszetek + Gripex Duo 16 tabletek powlekanych

Gripex Hot 12 saszetek + Gripex Duo 16 tabletek powlekanych

WYSYŁKA DZISIAJ!

Rodzaj produktu: Inne

Cena jednostkowa: 49.58 zł za 1 sztukę

1. Gripex Hot  

Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych.

2. Gripex Duo

Gripex Duo to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

 

Zastosowanie

1. Gripex Hot  

Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno‑stawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Jeśli po upływie 3 do 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

2. Gripex Duo

Gripex Duo jest lekiem przeznaczonym do doraźnego stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar oraz niedrożność nosa i zatok przynosowych.
Gripex Duo jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
 

Skład

1. Gripex Hot   

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg, kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny chlorowodorek 10 mg;

Substancje pomocnicze: aspartam (E 951), sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesulfam (E 950), żółcień chinolinowa (E 104).
 
2. Gripex Duo

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i fenylefryny chlorowodorek.
Pozostałe składniki to: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (α-pinen, D-limonen, maltodekstryna (ze skrobi kukurydzianej), skrobia kukurydziana modyfikowana, dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; Makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132.

 

Zalecane spożycie

1. Gripex Hot   

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobę).

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Lek można stosować niezależnie od posiłków.

Leku Gripex Hot nie stosować dłużej niż 3 do 5 dni bez konsultacji lekarskiej.
 
2. Gripex Duo

Lek Gripex Duo należy stosować doustnie.

Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg - zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg do 1000 mg (1-2 tabletki) paracetamolu co 4 godziny, jeśli konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g paracetamolu (8 tabletek leku Gripex Duo).

Dorośli i młodzież o masie ciała od 43 kg do 65 kg - zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka) co 4 godziny, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g paracetamolu (6 tabletek leku Gripex Duo).

Dorośli i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg - zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka leku Gripex Duo) co 6 godzin, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g paracetamolu (4 tabletki leku Gripex Duo).
 

Przeciwwskazania

1. Gripex Hot  

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub aminy sympatykomimetyczne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Jeśli występują następujące schorzenia:
  • niestabilna choroba wieńcowa,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • wysokie ciśnienie tętnicze,
  • wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej,
  • ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • wirusowe zapalenie wątroby,
  • choroba alkoholowa,
  • fenyloketonuria,
  • jaskra z wąskim kątem przesączania,
  • anatomicznie wąski kąt przesączania.

W czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

W czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).

U dzieci w wieku poniżej 12 lat.

2. Gripex Duo

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.


 

Opakowanie

Zestaw zawiera:
  • Gripex Hot 12 saszetek
  • Gripex Duo 16 tabletek powlekanych

 

Inni kupili również