z krótką datą
Przedział cenowy

Bepanthen – preparaty do pielęgnacji skóry oraz oczu

Bepanthen jest marką zajmującą się sprzedażą kosmetyków, leków i wyrobów medycznych. Artykuły zostały opracowane z myślą o pielęgnacji skóry oraz oczu niemowląt i noworodków. W katalogu Bepanthen można znaleźć produkty stworzone na bazie sprawdzonej substancji czynnej – dekspantenolu – jaką jest prowitamina B5. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat marki!

Sortuj:
Wysyłka dziś
Bepanthen Baby Maść ochronna 100 g

Bepanthen Baby Maść ochronna 100 g

33.85 zł
Wysyłka dziś
Bepanthen Baby Maść Ochronna 100g+30g
Wysyłka dziś
Bepanthen Sensiderm krem 50 g
Wysyłka dziś
Bepanthen Baby Maść ochronna 30 g
Wysyłka dziś
Bepanthen Derm Krem 100 g

Bepanthen Derm Krem 100 g

56.14 zł
Wysyłka dziś
Bepanthen Plus krem (5mg+0,05g)/g 30 g
Wysyłka dziś
Bepanthen Sensiderm krem 20 g
Wysyłka dziś
Bepanthen Eye krople do oczu 10 ml
Wysyłka dziś
Bepanthen Eye krople do oczu 10 ampułek
Wysyłka dziś
Bepanthen SensiControl krem 200 ml
Wysyłka dziś
Bepanthen Derm Krem 100 g Wielopak x2
Wysyłka dziś
Bepanthen Sensiderm krem 50 g Wielopak x2
Wysyłka dziś
Bepanthen Sensiderm krem 50 g Wielopak x4
Wysyłka dziś
Bepanthen SensiControl krem 200 ml Wielopak x2
Wysyłka dziś
Bepanthen Sensiderm DailyCare krem 150 ml

Bepanthen Sensiderm DailyCare krem 150 ml

54.81 zł
Wysyłka dziś
Bepanthen Derm Krem 30 g

Bepanthen Derm Krem 30 g

24.88 zł
Wysyłka dziś
Bepanthen baby maść oryginalny BAYER 100 g

Bepanthen – podstawowe informacje

Formuła pierwszych produktów Bepanthen została opracowana już w 1944 roku. Od 2005 roku marka jest własnością znanego koncernu Bayer. Produkty marki Bepanthen to sprawdzone klinicznie artykuły. Dzięki temu można mieć pewność co do ich jakości, efektywności, a także bezpiecznego oddziaływania na delikatną skórę dziecka.

Bepanthen to sprawdzone maści na odparzenia pieluszkowe o podwójnym działaniu. Pierwszy aspekt to pielęgnacja skóry, a drugi ochrona przez przyczynami wspomnianych odparzeń. Stosowanie maści Bepanthen jest wyjątkowo proste. Można ją nałożyć na czystą i suchą pupę dziecka przy każdej zmianie pieluszki.

Wspomnieliśmy też, że produkty Bepanthen są opracowywane na bazie składnika o sprawdzonym działaniu – dekspantenolu. To chemicznie najbardziej stabilna wersja prowitaminy B5, która jest stosowana we wszystkich maściach do pielęgnacji skóry dziecka Bepanthent. Warto tutaj zauważyć, że na poziomie komórkowym prowitamina B5 jest szybko przekształcana w kwas pantotenowy, pełniący kluczową funkcję w koenzymie A. Proces dynamizuje naprawę komórek i sprzyja regeneracji nabłonka skóry.

Kremy Bepanthen – w jakich okolicznościach je stosować?

Dobrze dowiedzieć się, kiedy kremy Bepanthen będą najbardziej przydatne. Produkty producenta Bayer delikatnie wspomagają naturalną regenerację skóry. Utrzymują ją miękką, gładką i nawilżoną. Skuteczność kremu Bepanthen potwierdzają liczne badania, ale także i wrażenia rodziców, którzy stosowali preparaty u swoich pociech.

Kremy Bepanthen sprawdzają się przy zastosowaniu miejscowym w różnych zaburzeniach dermatologicznych. Mogą one obejmować, na przykład otarcia skóry, drobne urazy, a nawet przewlekłe owrzodzenia czy wrzody podskórne. Produkty Bepanthen są też stosowane w przypadku transplantacji skóry, nieciężkich oparzeń lub zmianach nabłonkowych, czy pieluszkowym zapaleniu skóry.

Produkty Bepanthen – na co można się zdecydować?

Bepanthen ma w swojej ofercie wiele odmian produktów. Jednym z nich jest na przykład Bepanthen Baby. Jest to maść przeznaczona do delikatnej skóry noworodków i niemowląt. Chroni skórę maluchów przed podrażnieniami, które są spowodowane wilgocią znajdującą się pod pieluszką, a także pomaga w regeneracji. Maść Bepanthen Baby można też stosować w przypadku podrażnienia brodawek sutkowych u kobiet w trakcie laktacji.

Często wybieranym produktem jest też Bepanthen Eye. To krople do oczu, które nawilżają oko. Jednocześnie nie zaburzają ostrości widzenia. W składzie mają 2 substancje czynne. Jest to kwas hialuronowy w postaci soli sodowej, a także szczegółowo opisany wcześniej dekspantenol. Krople do oczu Bepanthen Eye wyróżniają się właściwościami pielęgnującymi, nawilżającymi i wiążącymi wodę. Wspomniane produkty, to tylko kilka przykładów z różnorodnej oferty producenta.