Kategorie produktów
z krótką datą
Voltaren MAX żel 0,0232 g/g 100 g (tuba)

Voltaren MAX żel 0,0232 g/g 100 g (tuba)

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 38.94 PLN za 100 g

Klienci kupili również:
Diklofenak LGO żel 0,01g/1g 100 g (tuba)
Diklofenak LGO żel 0,01g/1g 100 g (tuba)
10.46 zł
Opis produktuCechy produktuOpinie

Voltaren MAX żel 0,0232 g/g 100 g (tuba)

Dotykający nas ból podzielić możemy na kilka podstawowych kategorii, przede wszystkim ze względu na to, gdzie jest on zlokalizowany. Najczęściej mówi się więc o bólu głowy, bólu brzucha czy bólu mięśni, wywołanym na przykład kontuzją. Dolegliwości bólowe możemy jednak podzielić również ze względu na czas, trwałość ich występowania. W takim wypadku należałoby wymienić bóle krótkotrwałe oraz bóle przewlekłe, nazywane również chronicznymi.

Taki rodzaj dolegliwości bólowych może być szczególnie uciążliwy i skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Pacjenci z takim bólem powinni zaopatrzyć się w silny i pewny środek, który pozwoliłby im na swobodne funkcjonowanie.

Kto i kiedy może stosować żel Voltaren Max

Lekiem, który stworzony został właśnie z myślą o chronicznym, powracającym bólu, jest żel Voltaren Max. Wyrób medyczny do zewnętrznego stosowania miejscowego przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które borykają się z chronicznymi bólami reumatycznymi, bólami pleców, mięśni i stawów. Żel może być także stosowany przez osoby, u których pojawiły się stany zapalne lub zwyrodnieniowe stawów powodujące chroniczny ból.

Ponadto żel może być stosowany również przez osoby aktywne fizycznie, u których bóle występują z racji przebytej kontuzji – niezaleczonej, wywołującej nawracający dyskomfort i odbierającej pełną sprawność.

Jak działa żel Voltaren Max?

Żel Voltaren Max to wysokiej jakości wyrób medyczny, który odznacza się szczególnymi właściwościami. Każdy gram żelu zawiera aż 23,2 mg substancji aktywnej, jaką jest diklofenak. Substancja ta nie tylko niweluje odczucie bólu, ale także skutecznie trafia w jego przyczynę, jaką jest stan zapalny.

Voltaren Max to silny i skuteczny żel, dostępny bez recepty. Lek działa nawet do 12 godzin, przynosząc pożądaną ulgę i komfort wykonywania codziennych czynności. Może być stosowany zarówno w ciągu dnia, jak i na noc. Dla wsparcia leczenia bólu wraz z żelem Voltaren Max zastosować można również doustne tabletki Voltaren. Warto jednak pamiętać, aby nie przyjmować ich przez okres dłuższy niż 5 dni.

Wskazania

Dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów oraz dla osób cierpiących na przewlekłe bóle stawów. 

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak dietyloamoniowy. 1 gram żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego oraz substancje pomocnicze,

Dawkowanie

2 razy na dobę smarować bolące miejsca.
 

Przeciwwskazania

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany również, jako lek przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych. W trzecim trymestrze ciąży.
  • U dzieci poniżej 14 lat.

Opakowanie

100g

Uwagi

 Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)