Kategorie produktów
z krótką datą
Przedział cenowy

Orofar – skuteczny lek na przeziębienie i grypę

Jeśli szukasz skutecznego leku na przeziębienie i grypę, to Orofar może być propozycją, która sprosta Twoim wymaganiom. Produkt od GlaxoSmithKline cieszy się zasłużoną popularnością. Pomaga w walce z objawami towarzyszącymi infekcjom. Co warto wiedzieć na temat leku Orofar?

Sortuj:
Wysyłka jutro
Orofar aerozol 30 ml

Orofar aerozol 30 ml

21.98 zł
Wysyłka jutro
Orofar MAX 20pastyl.

Orofar MAX 20pastyl.

15.96 zł
Wysyłka jutro
Orofar MAX 2 mg + 1 mg 30 pastylek
Wysyłka jutro
Orofar Junior 24 tabletki do ssania

Orofar – podstawowe informacje

Orofar to lek, który pomaga w walce z wirusami, bakteriami i grzybami odpowiedzialnymi za infekcje, a także towarzyszące im stany zapalne gardła. Podstawą efektywnego działania Orofaru jest benzoksoniowy chlorek oraz chlorowodorek lidokainy. Oprócz tego lek zawiera substancje wspierające. Charakteryzują się działaniem miejscowo znieczulającym.

Benzoksoniowy chlorek – jak działa?

Pierwszy ze składników aktywnych, czyli benzoksoniowy chlorek, to środek antyseptyczny. Z reguły jest używany przed zabiegami chirurgicznymi, a także podczas pielęgnacji drobnych ran – dzięki temu nie wdają się, chociażby zakażenia. Oprócz tego jest stosowany po ranach po przeziębieniu, na przykład efektach suchości w nosie. Inne nazwy branżowe benzoksoniowego chlorku to Bactine i Zephiran. Element jest ważnym składnikiem aktywnym leku Orofar.

Chlorowodorek lidokainy – funkcja elementu w leku Orofar

Sól chlorowodorku lidokainy to prototypowy członek klasy amidowych środków znieczulających, nazywanu także po prostu lidokainą. Oddziałuje z kanałami Na+ zależnymi od napięcia w błonie komórki nerwowej i blokuje przejściowy wzrost przepuszczalności pobudliwych błon dla Na+.

Tym samym lidokaina uniemożliwia generowanie oraz przewodzenie impulsów nerwowych, a także powoduje odwracalną utratę czucia. Z tego powodu chlorowodorek lidokainy jest stosowany w lekach, których jednym z elementów działania jest miejscowe znieczulenie. Dzięki obecności lidokainy w leku Orofar wpływa on łagodząco na ból i obrzęk błony śluzowej gardła. Dociera do śluzówki jamy ustnej, wspomagając leczenie infekcji górnych dróg oddechowych.

Jakie są odmiany leku Orofar?

Lek jest dostępny w trzech odmianach. Mogą to być tabletki do ssania dla dzieci Orofar Junior. Zawierają chlorowodorek lidokainy i chlorek benzoksoniowy, a także substancje pomocnicze takie jak m.in.: sorbitol, celulozę mikrokrystaliczną oraz makrogol 6000. Żeby były łatwiejsze w spożyciu dla najmłodszych, mają również smak pomarańczowy za sprawą dodanego aromatu.

Orofar można kupić w postaci tabletek twardych w formule MAX, gdzie jest większa dawka lidokainy, a także chlorek cetylopirydyniowy. Z kolei w skład substancji pomocniczych wchodzi olejek miętowy z liści mięty pieprzowej, acesulfam potasowy czy kwas cytrynowy jednowodny.

Orofar w formie aerozolu może być używany doustnie. Spray zawiera substancję czynną – chlorowodorek lidokainy i benzoksoniowy, a także elementy pomocnicze takie jak etanol 96%, glicerol, olejek miętowy, mentol i kwas solny 0,1N.

Orofar – dawkowanie leku

Orofar może być przyjmowany zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci w wieku do 6 lat. Należy przy tym pamiętać, aby nie spożywać go w trakcie, ani zaraz po jedzeniu. W przypadku dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat ma to być 1 tabletka w odstępie od 1 do 3 godzin, w zależności od nasilenia bólu.

Należy mieć na uwadze, że nie wolno przekraczać 6 pastylek Orofaru na dobę. Z kolei najmłodsi w wieku od 6 do 12 lat mogą przyjmować od 1 do 3 pastylek produktu w odstępie 3–4 godzin, również w zależności od stopnia natężenia bólu.