Kategorie produktów
z krótką datą
Apap Extra 10 tabletek
Apap Extra 10 tabletek
Apap Extra 10 tabletek
Apap Extra 10 tabletek

Apap Extra 10 tabletek

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 10.38 PLN za 10 tabletek

Opis produktuCechy produktuOpinie

Apap Extra 10 tabletek

Każdy z nas od czasu do czasu musi mierzyć się z nieprzyjemnymi i uciążliwymi dolegliwościami bólowymi. Ból lokalizuje się w wielu miejscach naszego ciała i nie zawsze przechodzi samoistnie po pewnym czasie, dlatego też, aby wspomóc organizm w walce z nim, warto sięgnąć po sprawdzony lek o właściwościach przeciwbólowych. Środkiem, który w takiej sytuacji może okazać się pomocny, jest lek przeciwbólowy Apap Extra. Jest to wyrób medyczny dostępny w formie tabletek, przeznaczony do stosowania doustnego. Produkt dostępny jest bez recepty i może być przyjmowany zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez młodszych pacjentów, którzy ukończyli 12. rok życia.

Kiedy sięgnąć po tabletki Apap Extra?

Tabletki Apap Extra to lek przeciwbólowy, który stworzony został z myślą o pacjentach borykających się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi. Środek skutecznie radzi sobie z bólem różnego pochodzenia, jak i o zróżnicowanym stopniu nasilenia. Z przeciwbólowych właściwości leku warto skorzystać przy okazji takich dolegliwości jak:

  • ból głowy, także migrenowy,

  • ból mięśni i stawów,

  • ból pleców,

  • ból zęba,

  • bóle menstruacyjne.

Ponadto tabletki Apap Extra doskonale radzą sobie również z niwelowaniem dolegliwości bólowych będących wynikiem urazów mechanicznych i kontuzji, a także bólów pooperacyjnych i nerwobóli. Po tabletki warto sięgnąć również w celu złagodzenia objawów przeziębienia i grypy, przede wszystkim gorączki.

Jak działają tabletki Apap Extra?

Tabletki Apap Extra to lek o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który swoje szczególne właściwości zawdzięcza dwóch składnikom aktywnym. Substancje te to paracetamol i kofeina. Pierwsza z nich – paracetamol – to środek o działaniu przeciwgorączkowym oraz przeciwbólowym, natomiast druga – kofeina – ma za zadanie skuteczne wzmocnienie właściwości pierwszej. Każda z dziesięciu tabletek w opakowaniu leku Apap Extra zawiera dawkę 500 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera substancję czynną: Paracetamol 500mg, Kofeinę 65mg.

Dawkowanie

  • Dorośli: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę);
  • Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
  • Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby.

Opakowanie

10 tabletek

Uwagi

 Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Inni kupili również