Kategorie produktów
z krótką datą
Apap Extra 24 tabletki
Apap Extra 24 tabletki
Apap Extra 24 tabletki
Apap Extra 24 tabletki

Apap Extra 24 tabletki

WYSYŁKA DZISIAJ!

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 7.95 zł za 10 tabletek

Apap Extra w tabletkach – pomoc w walce z bólem

Apap Extra to lek w tabletkach, który wyróżnia się skutecznym działaniem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jednocześnie cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa odnośnie do stosowania. Podstawą jego działania jest zawartość dwóch substancji czynnych – paracetamolu i kofeiny. Dowiedz się więcej na temat leku na ból w tabletkach od USP Zdrowie!

Skuteczne uśmierzanie bólu i gorączki – jakie składniki to umożliwiają?

Apap Extra w tabletkach ma dwie substancje czynne. Pierwszą z nich jest paracetamol. Składnik zmniejsza intensywność sygnałów bólowych wysyłanych do mózgu, a także obniża gorączkę. Oprócz tego – w przeciwieństwie, chociażby do niesteroidowych leków przeciwzapalnych – substancja czynna Apap Extra w tabletkach ma wpływ na łagodzenie stanu zapalnego, co jest ważne, ponieważ większość odmian bólów jest spowodowanych właśnie nim.

Druga substancja czynna w tabletkach na ból Apap Extra to kofeina. Stanowi praktyczne uzupełnienie leku przeciwbólowego i przeciwgorączkowego. Dopełnia funkcję paracetamolu za sprawą efektów przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych i modulujących odpowiedź immunologiczną.

Do tego warto jeszcze dodać, że kofeina stymuluje centralny układ nerwowy, co wpływa na ograniczanie złego samopoczucia, które często towarzyszy bólowi. Szacuje się, że element wzmacnia działania paracetamolu nawet o 40%, niż miałoby to miejsce bez dodawania kofeiny. Właśnie dzięki takiej kombinacji – kofeiny i paracetamolu, Apap Extra jest jednym z najskuteczniejszych, dostępnych leków na ból i gorączkę w tabletkach.

Kiedy zdecydować się na Apap Extra w tabletkach?

Apap Extra w tabletkach na ból można kupić bez recepty. Oznacza to, że korzystanie z niego przy przypadłościach związanych z migreną, bólem miesiączkowym, przeziębieniem, grypą czy gorączką nie jest w żaden sposób utrudnione. Po Apap Extra warto się zdecydować właśnie w momencie, kiedy wystąpi jeden z wcześniej wspomnianych problemów – połączenie paracetamolu i kofeiny, a także przystępna forma tabletek pomoże w walce z różnymi odmianami bólu i przy gorączce.

 

Wskazania

  • wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu,
  • działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy,
  • przyśpiesza początek działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego leku.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera substancję czynną: Paracetamol 500mg, Kofeinę 65mg.

Dawkowanie

  • Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
  • Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby.

Opakowanie

24 tabletki

Uwagi

 Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)