z krótką datą
Apap (Paracetamol 500 mg) 24 tabletki
Apap (Paracetamol 500 mg) 24 tabletki
Apap (Paracetamol 500 mg) 24 tabletki
Apap (Paracetamol 500 mg) 24 tabletki

Apap (Paracetamol 500 mg) 24 tabletki

WYSYŁKA W PONIEDZIAŁEK!

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 12.86 zł za 1 sztukę

Apap (Paracetamol 500 mg) 24 tabletki

Ból głowy, pleców, bóle menstruacyjne to jedne z najczęściej występujących dolegliwości, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie i skutecznie odbierają komfort odpoczynku. Niezależnie od tego, gdzie zlokalizowany jest ból, naturalnym odruchem jest chęć pozbycia się go. Najlepiej jest zrobić to za pomocą odpowiednich środków medycznych, o właściwościach przeciwbólowych, takich, jakimi odznacza się Apap.

Apap to lek przeciwbólowy dostępny w formie wygodnych w przyjmowaniu tabletek. Opakowanie zawiera 24 tabletki, przeznaczone do stosowania doustnego.

Kiedy sięgnąć po tabletki Apap?

Tabletki Apap to skuteczne rozwiązanie w walce z uciążliwym bólem. Po lek sięgać mogą zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież oraz dzieci powyżej 12. roku życia. Świetnie sprawdza się on w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych o różnej etiologii, między innymi:

  • bólu głowy,

  • bólu zęba,

  • bólu gardła,

  • bólu menstruacyjnego,

  • bólów mięśniowych,

  • bólów kostno-stawowych.

Ponadto tabletki przeciwbólowe Apap mogą być stosowane również w celu minimalizowania niektórych objawów przeziębienia i grypy, przede wszystkim gorączki.

Jak działa i co zawiera lek przeciwbólowy Apap?

Tabletki Apap to jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków środków przeciwbólowych. Jego popularność oraz zaufanie, którym darzą go pacjenci, wynika z kompleksowego połączenia jego skuteczności i bezpieczeństwa użytkowania. Właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne i przeciwgorączkowe lek Apap zawdzięcza obecności substancji aktywnej w swoim składzie. Środkiem tym jest paracetamol, znany ze skutecznego uśmierzania bólu różnego pochodzenia i nasilenia.

Każda tabletka leku przeciwbólowego Apap zawiera dawkę 500 mg paracetamolu, który zwalcza dolegliwości bólowe, jednocześnie nie podrażniając błony śluzowej żołądka ani nie zaburzając procesów krzepnięcia krwi.

Jeżeli po kilku dniach stosowania leku ból nie maleje ani nie mija, należy skontaktować się z lekarzem w celu dokładnego sprawdzenia jego przyczyny i dobrania innej metody leczenia.

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia: głowy (w tym napięciowe i migrenowe), zębów, gardła, mięśni, kostno-stawowe, menstruacyjne.
  • Nerwobóle. 
  • Gorączka różnego pochodzenia, np. w przeziębieniu i grypie.

Skład

  • Paracetamol (Paracetamolum), wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.
  • 1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego. Wskazane, aby przyjmować lek na czczo.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.

Dorośli:

  • 1 - 2 tabletki (500 - 1000 mg paracetamolu) doraźnie lub 3 - 4 razy na dobę z zachowaniem co najmniej 4-godzinnego odstępu między dawkami.
  • Maksymalna dawka dobowa dla paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek). Nie należy jej przekraczać.

Młodzież powyżej 12. roku życia:

  • 1 tabletka (500 mg paracetamolu) doraźnie lub 3 - 4 razy na dzień z zachowaniem 4-godzinnego odstępu między dawkami.

Jeżeli po 3 - 5 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 12. roku życia (ograniczenie związane z postacią leku).
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Opakowanie

24 tabletki

Uwagi

 Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Inni kupili również