Kategorie produktów
z krótką datą
Theraflu Zatoki 14 saszetek

Theraflu Zatoki 14 saszetek

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 19.52 PLN za 10 saszetek

Opis produktuCechy produktuOpinie

Jednym z najbardziej uciążliwych objawów przeziębienia i grypy jest katar powodujący uczucie zatkanego nosa i utrudniający oddychanie. Jest on w stanie znacząco obniżyć komfort, powodować ból gardła przez spływającą wydzielinę, a nawet wywoływać ból głowy przez zwiększone ciśnienie w naczyniach czaszkowych. Warto więc wybrać preparat, który przyniesie ulgę w dolegliwościach, taki jak Theraflu Zatoki.

Theraflu Zatoki – charakterystyka produktu

Theraflu Zatoki to produkt leczniczy przeznaczony do łagodzenia objawów przeziębienia i chorób zatok. Posiada formę proszku do sporządzenia roztworu doustnego o smaku cytrynowym. Zawartość saszetek Theraflu Zatoki stosowana w postaci gorącego napoju przynosi szybką ulgę i przyspiesza proces leczenia.

Co zawiera lek na przeziębienie Theraflu Zatoki?

Saszetki Theraflu Zatoki zawierają mieszankę dwóch substancji działających łagodząco na objawy infekcji górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy katar i uczucie zatkanego nosa. Do składników tych należą:

  • paracetamol – substancja lecznicza powszechnie stosowana w lekach przeciwbólowych, łagodzi ból głowy i mięśni oraz obniża gorączkę;

  • chlorowodorek fenylefryny – zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne zatok, dzięki czemu pomaga przywrócić prawidłowe ciśnienie krwi i udrożnia nos.

Składniki zawarte w saszetkach Theraflu Zatoki pomagają zmniejszyć dolegliwości związane z katarem w przebiegu przeziębienia i grypy. Niwelują również katar będący objawem alergii.

Dlaczego warto wybrać saszetki na katar Theraflu Zatoki?

Theraflu Zatoki jest skutecznym środkiem pomagającym zwalczyć objawy kataru i towarzyszący mu ból głowy. Przynosi szybką ulgę w bólu, działa przeciwgorączkowo i przywraca możliwość swobodnego oddychania. Każda porcja leku umieszczona jest w wygodnej saszetce umożliwiającej łatwe przygotowanie preparatu w odpowiedniej dawce. Oprócz substancji leczniczych saszetki Theraflu Zatoki zawierają substancje smakowe i aromaty, dzięki którym przygotowany lek ma formę smacznego, aromatycznego napoju.

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Skład

Paracetamol 650 mg, Chlorowodorek fenylefryny 10 mg. Substancje pomocnicze: Sacharoza, Acesulfam potasowy, Barwnik D & C Yellow No 10, Żółcień pomarańczowa, Maltodekstryna M100, Krzemionka koloidalna uwodniona, Naturalne aromaty cytrynowe, Kwas cytrynowy bezwodny, Sodu cytrynian dwuwodny, Wapnia fosforan.

 

Dawkowanie

  • Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody.
  • Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
  • Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki.
  • W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku:
  • nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku,
  • aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO,
  • dzieci poniżej 12 lat,
  • stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania,
  • współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy),
  • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo - 6 -fosforanowej (G-6-P).

Opakowanie

14 saszetek

Uwagi

 Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)