z krótką datą
Excedrin Migra Stop 10 tabletek

Excedrin Migra Stop 10 tabletek

WYSYŁKA DZISIAJ!

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 17.89 zł za 10 tabletek

EXCEDRIN MIGRASTOP (250 mg + 250 mg + 65 mg) x 10 tabletek powlekanych

Acidum acetylsalicylicum + Paracetamolum + Coffeinum

    Każda tabletka powlekana leku Excedrin MigraStop zawiera trzy substancje czynne:

  • Kwas acetylosalicylowy i paracetamol wykazują synergistyczne działanie bazujące na hamowaniu zarówno obwodowej, jak i ośrodkowej cyklooksygenazy. Efektem jest zmniejszenie produkcji endogennych czynników indukujących proces zapalny oraz towarzyszące mu ból i gorączkę.
  • Kofeina powoduje zwężenie tętnic i żył, przez co wykazuje pewną skuteczność w redukowaniu ich patologicznego rozszerzenia w czasie naczyniowych bólów głowy. Ponadto, zwiększa wchłanianie, a tym samym działanie paracetamolu.

    Preparat Excedrin Migrastop wykorzystuje połączony, i dodatkowo nasilony, wpływ przeciwbólowy jego składników.

Wskazania

Doraźne leczenie bólu głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez aury

Skład

  • Substancjami czynnymi leku excedrin migra stop są: kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.
  • Inne składniki leku to: o rdzeń tabletki:  hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, otoczka: Opadry YS-1-7086 (hypromeloza 3 cP, hypromeloza 6 cP, hypromeloza 50 cP, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy), kwas benzoesowy (E210), wosk Carnauba.

Dawkowanie

Dorośli

Ból głowy: 1 tabletkę popić szklanką wody. W przypadku nie ustąpienia objawów następne 2 tabletki można zażyć po upływie od 4 do 6 godzin. 

Migrena: Przyjąć 2 tabletki i popić szklanką wody. Po upływie 4 do 6 godzin można zażyć kolejne 2 tabletki. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę

Przeciwwskazania

  • Lek nieodpowiedni jeżeli występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek ze składników;
  • Nie stosować u pacjentów, u których kiedykolwiek stwierdzono reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe, takie jak diklofenak lub ibuprofen
  • Nie stosować u osób z wrzodami żołądka, jelit, lub jeżeli w przeszłości występowało owrzodzenie układu pokarmowego;
  • Lek nieodpowiedni do stosowania jeżeli występuje krew w stolcu lub czarne stolce 
  • Lek nieodpowiedni w następujących przypadkach: hemofilia lub inne choroby krwi,  ciężkie schorzenia serca, wątroby lub nerek; przyjmowanie ponad 15 mg metotreksatu tygodniowo
  • Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży
  • Nie stosowaću osób poniżej 18 lat

Opakowanie

10 tabletek