Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 12 szt.
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 12 szt.
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 12 szt.
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 12 szt.

Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 12 szt.

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 10.79 zł za 1 zestaw

Nurofen Forte – sposób na silny ból i gorączkę

Nurofen Forte to lek przeciwbólowy, który sprawdza się w przeciwdziałaniu różnym przypadłościom. Zaliczają się do nich m.in. bóle głowy, okolicy krzyżowej, zębów, czy mięśni oraz stawów. Działanie produktu pomaga również w wielu innych sytuacjach. Co warto wiedzieć na temat leku w tabletkach na ból?

Efektywne działanie Nurofenu Forte – co zawiera skład?

Najważniejszym elementem leku na bólNurofenu Forte jest substancja czynna Ibuprofen. To rodzaj leku przeciwzapalnego, którego działanie polega na uśmierzaniu bólu. Leczy m.in. gorączkę i ból spowodowany stanem zapalnym w stopniu od łagodnego do umiarkowanego. Należy zaznaczyć, że Ibuprofen zalicza się do grupy leków niesteroidowych przeciwzapalnych.

Ibuprofen stanowiący podstawę skutecznego działania Nurofenu Forte ma wpływ na jedną z chemicznych ścieżek bólu. Redukuje zdolność organizmu do wytwarzania prostaglandyn. Są to wspomniane substancje chemiczne, które wywołują ból, stan zapalny, a także gorączkę. Redukując ilość prostaglandyn w organizmie, Nurofen Forte eliminuje ból i stan zapalny.

Kiedy sięgnąć po lek na ból w tabletkach Nurofen Forte?

Nurofen Forte w tabletkach może być z powodzeniem stosowany do krótkotrwałego łagodzenia gorączki, a także bólu na poziomie od łagodnego do umiarkowanego. Lek w tabletkach zwalcza również stany zapalne – zaczerwienienie, obrzęk i bolesność.

Oprócz tego, po Nurofen Forte w tabletkach warto sięgać wtedy, kiedy pojawia się migrena, przypadłości związane z bólem zatok, zębów, pleców, mięśni czy tych towarzyszących menstruacji. Warto też wiedzieć, że lek w tabletkach sprawdza się w przeciwdziałaniu skręceniom i nadwyrężenia stawów lub ścięgien. Należy jednak mieć na uwadze, że tabletki Nurofen Forte nie są w stanie całkowicie wyleczyć choroby lub urazu.

Nurofen Forte to lek na silny ból, który jest obecny na polskim rynku od ponad 3 dekad. W tym czasie zyskał pozytywne oceny konsumentów i renomę skutecznego leku, po który można sięgać za każdym razem, gdy ból okazuje się nie do zniesienia.

Wskazania

Nurofen Forte to lek, który zawiera maksymalną dawkę substancji aktywnej, która uśmieża nawet uciążliwy ból (maksymalna moc produktu 400 mg dostępna bez recepty).

Skład

1 tabletka powlekana Nurofen Forte zawiera 400 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). 

Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie, krótkotrwale.
  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletkę co 4 godziny. 
  • Tabletki należy popić płynem. Nie stosować więcej niż 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.
  • W przypadku niewydolności wątroby lub nerek, lekarz ustali indywidualne dawkowanie.
  • Lek nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Opakowanie

12 sztuk

Uwagi

 Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
10.79 zł
Produkt dostępny
Dostawy:Płatności:
PayPo
Liczba sztuk