Kategorie produktów
z krótką datą
Aspirin 500 mg 10 tabletek*

Aspirin 500 mg 10 tabletek*

WYSYŁKA JUTRO!

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 8.28 zł za 1 sztukę

Kwas acetylosalicylowy, czyli Aspiryna w zwykłej postaci tabletek (o natychmiastowym uwalnianiu), jest wskazany do łagodzenia bólu, gorączki i stanu zapalnego związanego z wieloma warunkami, w tym grypy, przeziębienia, bólu szyi i pleców, bólu głowy, bólu zębów, zwichnięcia, złamania, zapalenie mięśni, nerwobóle, zapalenie błony maziowej, zapalenie stawów, zapalenie kaletki maziowej, oparzenia i różne urazy. Jest również stosowany do objawowego łagodzenia bólu po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.

Wskazania do stosowania aspiryny

Aspiryna jest stosowany w celu zmniejszenia gorączki i łagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu z warunków, takich jak bóle mięśni, bóle zębów, częste przeziębienia i bóle głowy. Może być również stosowany w celu zmniejszenia bólu i obrzęku w warunkach, takich jak zapalenie stawów. Aspiryna jest znana jako salicylan i niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLP). Działa poprzez blokowanie pewnej naturalnej substancji w organizmie, aby zmniejszyć ból i obrzęk. Przed leczeniem dziecka w wieku poniżej 12 lat należy skonsultować się z lekarzem.
Lekarz może skierować pacjenta do przyjmowania małej dawki aspiryny, aby zapobiec zakrzepom krwi. Działanie to zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru i zawału serca. Jeśli pacjent miał niedawno operację na zatkanych tętnicach (taką jak operacja wszczepienia bypassów, endarterektomia szyjna, stent wieńcowy), lekarz może polecić pacjentowi stosowanie aspiryny w małych dawkach jako preparatu na rozrzedzanie krwi, aby zapobiec zakrzepom krwi.

Mechanizm działania aspiryny

Kwas acetylosalicylowy (ASA) blokuje syntezę prostaglandyn. Jest nieselektywny dla enzymów COX-1 i COX-2. Zahamowanie COX-1 powoduje zahamowanie agregacji płytek krwi na około 7-10 dni (średni czas życia płytek). Grupa acetylowa kwasu acetylosalicylowego wiąże się z resztą serynową enzymu cyklooksygenazy-1 (COX-1), prowadząc do nieodwracalnego zahamowania. Zapobiega to produkcji prostaglandyn wywołujących ból. Proces ten zatrzymuje również konwersję kwasu arachidonowego do tromboksanu A2 (TXA2), który jest silnym induktorem agregacji płytek krwi.
 

Skład

W składzie preparatu Aspirin znajdują się następujące substancje:
  • substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum);
  • pozostałe składniki leku to: celuloza, skrobia kukurydziana.

Dawkowanie

Dawkowanie Aspirin powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce.

Zalecana dawka leku Aspirin do spożycia:

  • dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek (tj. 500-1000 mg kwasu acetylosalicylowego). W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek (tj. 4000 mg kwasu acetylosalicylowego) na dobę.
  • młodzież w wieku powyżej 12 lat: lek może być stosowany u młodzieży powyżej 12 r. życia wyłącznie na zlecenie lekarza. Należy przyjąć jednorazowo 1 tabletkę (tj. 500 mg kwasu acetylosalicylowego). W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż 4 co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek (tj. 1500 mg kwasu acetylosalicylowego) na dobę. 

Tabletki należy przyjmować doustnie, po posiłkach, z dużą ilością płynu.
Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.  

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin  
  • jeśli  pacjent ma uczulenie na substancję czynną
  • kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
  • jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
  • jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
  • jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
  • u dzieci poniżej 12 roku życia.

Opakowanie

10 tabletek

Uwagi

 Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Inni kupili również

<