z krótką datą
Iburapid 50 tabletek

Iburapid 50 tabletek

WYSYŁKA DZISIAJ!

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 3.42 zł za 10 tabletek

Ibuprofen należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania

Iburapid stosowany jest w następujących przypadkach:

  • bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu),
  • gorączka różnego pochodzenia (m.io. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych),
  • bolesne miesiączkowanie.

 

Skład

  • Substancją czynną leku jest Ibuprofen (Ibuprofenum) - 400 mg.
  • Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
  • Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza Jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna.
  • Otoczka tabletki: talk, łiypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, czerwień koszenilowa (£ 124), azorabina (E 122), dimetykon.

Dawkowanie

  • Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, lak to opisano w ulotce dla padenta lub według zalecert lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub rarmaceuty.
  • Występowanie działań niepożądanych można zminimalizować poprzez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez najkrótszy okres, konieczny do opanowania objawów.
  • Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat) o masie ciała 40 kg i większej: Dawka początkowa ibuprofenu to 400 mg (1 tabletka). W razie konieczności można przyjąć dodatkową dawkę 400 mg Ibuprofenu (1 tabletka). Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg Ibuprofenu (3 tabletki).
  • Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy to 400 mg (1 tabletka) w dawce pojedynczej, a w razie konieczności 400 mg (1 tabletka) co 4 - 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa Ibuprofenu nie powinna przekraczać 1200 mg (3 tabletki). Przyjmowanie leku należy ograniczyć do maksymalnie dwóch lub trzech dni w tygodniu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Iburapid:

  • jeśli pacjent ma uaulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli pacjent ma uczulenie na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy lub na inne substancje; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon I śluzowych charakteryzujące się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa (kataru) lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby,
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie), perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ,
  • w ciężkiej niewydolności serca (klasa IV wg NYHA),
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze,
  • jeśli u pacjenta występuje krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie,
  • jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem),
  • w przypadku skazy krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego) oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych,
  • w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2,

Opakowanie

50 tabletek

Inni kupili również