z krótką datą
Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg na ból i gorączkę 30 kapsułek
Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg na ból i gorączkę 30 kapsułek
Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg na ból i gorączkę 30 kapsułek
Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg na ból i gorączkę 30 kapsułek

Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg na ból i gorączkę 30 kapsułek

WYSYŁKA DZISIAJ!

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 22.86 zł za 1 zestaw

Nurofen Express Forte to lek z ibuprofenem, który działa w sposób ukierunkowany na ból o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci od 12. roku życia.

Nurofen Express Forte (Ibuprofen 400 mg) na ból i gorączkę – charakterystyka leku

Dokucza Ci ból głowy lub zęba? Bóle miesiączkowe uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie? A może objawy przeziębienia takie jak ból i gorączka mocno dają się we znaki? Sięgnij po Nurofen Express Forte przeznaczony do objawowego leczenia łagodnego i umiarkowanego bólu.
Nurofen Express Forte to lek w postaci kapsułek miękkich zawierający maksymalną dawkę ibuprofenu dostępną bez recepty. Do największych jego zalet zaliczyć trzeba to, że szybko się wchłania i wykazuje ukierunkowane działanie przeciwbólowe. Lek Nurofen Express Forte przeznaczony jest do stosowania doustnego, wyłącznie przez krótki czas.

Kiedy i na co stosować lek Nurofen Express Forte?

Lek Nurofen Express Forte służy do krótkotrwałego objawowego leczenia łagodnego i umiarkowanego bólu. Można go stosować na bóle różnego pochodzenia, w tym między innymi ból głowy, ból zębów, bóle miesiączkowe, ból związany z przeziębieniem, a także na gorączkę. Warto podkreślić, że gorączka niekoniecznie musi być związana z infekcją, może mieć też inne podłoże.

Nurofen Express Forte – skład i działanie. Po jakim czasie działa?

Substancją czynną leku Nurofen Express Forte jest ibuprofen. Każda kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu. Ibuprofen zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Składnik ten wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.
Na szczególną uwagę zasługuje postać leku – występuje w płynnej formie, dzięki czemu jest gotowy do wchłonięcia bezpośrednio do krwiobiegu. Lek szybciej wchłania się do krwi ze względu na fakt, że kapsułki są stworzone tak, aby łatwo rozpadać się w żołądku.
Sprawne wchłanianie leku zapewnia jego szybkie działanie. Nurofen Express Forte zaczyna działać już po ok. 35 minut od przyjęcia tabletki. Jego maksymalne stężenie obserwuje się już po 1-2 godzinach od przyjęcia.
 

Wskazania

Produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania u dorosłych oraz dzieci i młodzieży o masie ciała powyżej 40 kg (12 lat i starszych) w objawowym leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, bóle miesiączkowe, ból zębów oraz gorączka i ból związane z przeziębieniem. Miękkie kapsułki żelowe zawierają tę samą substancję czynną (ibuprofen) co Nurofen Tabletki, ale w płynnej postaci - gotowej do wchłonięcia bezpośrednio do krwiobiegu.

Skład

  • Ibuprofen 400 mg. 
  • Nie zawiera glutenu, pszenicy, laktozy ani sacharozy. Zawiera maltitol i sorbitol. 
  • Może być stosowany w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat. 
  • Dawka początkowa 1 kapsułka, następnie w razie potrzeby 1 kapsułka co 4 godziny. Nie stosować więcej niż 3 kapsułki (1200mg ibuprofenu). Kapsułki należy popić wodą i połknąć w całości. Kapsułek nie należy żuć ani ssać. U osób z wrażliwym przewodem pokarnowym zaleca się stosowanie leku podczas posiłku. 

Lek nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat. 
Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości nie ustępują, nasilają się lub wystąpią nowe, dodatkowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie stosować leku Nurofen Express Forte po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku tekturowym i blistrze. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed wilgocią.

Opakowanie

30 kapsułek

Uwagi

 Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach - pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Inni kupili również