z krótką datą
AntyGrypin noc 10 saszetek

AntyGrypin noc 10 saszetek

WYSYŁKA DZISIAJ!

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 16.34 zł za 10 saszetek

AntyGrypin noc jest lekiem złożonym, zawierającym 3 substancje czynne: paracetamol, którydziała przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, maleinian chlorofenaminy, któryzmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu oraz kwas askorbowy, któryuzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Wskazania

Ten lek jest stosowany do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Jeśli po upływie 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej,należy zwrócić się do lekarza.
 

Skład

Substancje czynne: paracetamol, kwas askorbinowy, maleinian chlorofenaminy pozostałe składniki: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sacharoza, magnezu cytrynian, sodu cyklaminian (E 952), sacharyna sodowa (E 954), aromat cytrynowy.
 
Każda tabletka zawiera 500 paracetamolu, 200 g kwasu askorbinowego i 4 mg chlorofenaminy maleinianu.

Dawkowanie

  • Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat:
  • Zalecana dawka to: w razie konieczności zawartość 1 saszetek na 30 min. przed snem. Nie stosować więcej niż zawartość 3 saszetek na dobę w dawkach podzielonych, przy czym dawek nie można powtarzać częściej niż co 4 godziny.
  • Pacjenci z zaburzeniami czynności nerekW przypadku zaburzeń czynności nerek dawka paracetamolu nie może być większa niż 500 mg.
  • W przypadku ciężkiego zaburzenia czynności nerek leku nie stosować.
  • U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. W przypadku ciężkiego zaburzenia czynności wątroby leku nie stosować. 
  • U osób w podeszłym wieku z prawidłową czynnością nerek, dawkowanie jest takie jak u osób dorosłych.
 
Podanie doustne. Granulat musujący należy rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody. 

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować lekuAntyGrypin noc:
  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli pacjent choruje na niewydolność wątrobylub nerek;
  • jeśli pacjent przyjmuje inne leki wpływające na czynność wątroby;
  • jeśli pacjent nadużywa alkoholu;-jeśli pacjent choruje na jaskrę z wąskim kątem przesączania;
  • u pacjentów z ryzykiem zatrzymania moczu, związanym z zaburzeniami odcinka cewki moczowej przebiegającego przez gruczoł krokowy;
  • u pacjentów, przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (IMAO, stosowane w leczeniu depresji), obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni;-u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15lat.

Podczas przyjmowania tego leku, ze względu na zawartość chlorofenaminy,należy unikać spożywania alkoholu i lekówzawierających alkohol. Lek może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Opakowanie

10 saszetek

Uwagi

Ciąża
Nie zaleca się stosowania lekuAntyGrypin noc w okresie ciąży.Karmienie piersiąNie zaleca się stosowania leku AntyGrypin noc w okresiekarmienia piersią.
 
Płodność
Badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu paracetamolu, maleinianu chlorofenaminy ani kwasu askorbowego na płodność
 
 Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:
Nie należy stosować tego produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 15 lat.