Kategorie produktów
z krótką datą
Ibuprofen Aflofarm 200 mg, 20 tabletek drażowanych

Ibuprofen Aflofarm 200 mg, 20 tabletek drażowanych

Wysyłka w poniedziałek

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 5.91 zł za 1 sztukę

Ibuprofen Aflofarm to lek w postaci tabletek drażowanych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancją czynną leku jest ibuprofen o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Jedna tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu. Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 lat.
 

Wskazania

Lek Ibuprofen Aflofarm 200 mg stosuje się w:
  •     bólach o umiarkowanym lub słabym nasileniu (bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni, bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, w tym bóle migrenowe, bóle menstruacyjne),
  •     gorączce różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Działanie:
  • przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

 

Skład

1 tabletka zawiera:
  •     substancja czynna: ibuprofen 200 mg,
  •     substancje pomocnicze: hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), mieszanina białego wosku pszczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).

Dawkowanie

Lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
  •     Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 1 do 2 tabletek, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.
  •     Tabletki należy popić wodą.
  •     Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.

Bez porozumienia z lekarzem nie należy przyjmować leku Ibuprofen Aflofarm dłużej niż:
  •     3 dni w przypadku bólu i gorączki,
  •     2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania

  •     Nadwrażliwość (uczulenie) na ibuprofen oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  •     Wystąpienie duszności, astmy, kataru lub pokrzywki po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  •     Wystąpienie w przeszłości przedziurawienia (perforacji) ściany żołądka lub jelita związanego ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
  •     Występuje lub kiedykolwiek wystąpiła choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie wrzodu (obecnie lub w przeszłości).
  •     Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  •     Ciężka niewydolność serca.
  •     Jednoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2.
  •     Trzeci trymestr ciąży.
  •     Skaza krwotoczna.
  •     Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

 

Opakowanie

20 tabletek drażowanych

Uwagi

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Inni kupili również