APAP przeziębienie Max 8 saszetek

APAP przeziębienie Max 8 saszetek

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 24.12 zł za 10 saszetek

APAP - Przeziębienie Max o smaku miętowo-cytrynowym to lek w formie wygodnych saszetek. Stosowany jest w leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak ból głowy, zatok, a także niedrożność nosa.


 

Wskazania

Lek wspomaga krótkotrwałe leczenie:
  •     Objawów przeziębienia i grypy.
  •     Niedrożności nosa i zatok.
  •     Kataru.
  •     Bólu głowy.
  •     Gorączki.

Skład

1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kofeina 50 mg, fenylefryny chlorowodorek 12,2 mg, substancje pomocnicze, w tym sacharoza, aspartam (E951), syrop sorbitolowy, sód, żółcień pomarańczowy (E110) oraz glukoza (składnik maltodekstryny) - dodatkowe informacje patrz ulotka.
 

Dawkowanie

Podanie doustne. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Mieszać aż do rozpuszczenia. Pozostawić do ostygnięcia do temperatury umożliwiającej wypicie. Płyn należy wypić gdy jest ciepły.
 

Przeciwwskazania

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować z innymi lekami o podobnym składzie. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na inne leki o podobnym działaniu. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku, gdy kiedykolwiek występowała choroba wrzodowa żołądka. Nie stosować w przypadku stwierdzonych zaburzeń sercowo-naczyniowych. Nie stosować w przypadku zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, guza chromochłonnego nadnercza, jaskry z zamkniętym kątem przesączania, nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej. Nie stosować w przypadku stosowania inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowanych w leczeniu niedociśnienia tętniczego i w depresji) oraz w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania. Nie stosować w przypadku stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (leków stosowanych w zaburzeniach psychicznych) lub zydowudyny (AZT, leku stosowanego w zakażeniu wirusem HIV). Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.
 

Opakowanie

8 saszetek
 

Uwagi

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych lub ich nasilenia należy się skonsultować z lekarzem. Działania niepożądane związane z obecnością paracetamolu:

    Rzadko – niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, neutropenia, obrzęki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, nefropatie i tubulopatie (choroby nerek i dróg moczowych); bardzo rzadko – niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka. Obserwowano pojedyncze przypadki nekrolizy naskórka (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zespołu Stevensa-Johnsona, rumienia wielopostaciowego, obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego i zawrotów głowy.
    Działania niepożądane związane z obecnością fenylefryny: działania nefrotoksyczne są rzadkie, nie odnotowano ich związku z dawkami terapeutycznymi, poza przypadkami przewlekłego stosowania leku; często – nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, jadłowstręt; rzadko – świąd, pokrzywka, reakcje alergiczne i nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego i skurczu oskrzeli, podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, bladość skóry; bardzo rzadko – lęk, niepokój, drżenia, nerwowość, bezsenność, rozdrażnienie, zawroty i bóle głowy, omamy; częstość nieznana – zatrzymanie moczu. Po zastosowaniu kofeiny występowały takie objawy jak: kołatanie serca, nagłe zaczerwienienie, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, częstoskurcz.
 

Inni kupili również