z krótką datą
Paracetamol Zentiva 500 mg 50 tabletek

Paracetamol Zentiva 500 mg 50 tabletek

WYSYŁKA JUTRO!

Rodzaj produktu: Lek

Cena jednostkowa: 8.07 zł za 1 sztukę

Lek Paracetamol Zentiva zawiera paracetamol, substancję czynną o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.

Wskazania

Lek Paracetamol Zentiva, tabletki jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak: ból głowy, ból zębów, ból menstruacyjny, ból mięśni i stawów podczas grypy i przeziębienia, i (lub) w celu obniżenia gorączki.

Lek Paracetamol Zentiva 500 mg jest przeznaczony dla dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 21 kg (w wieku 6 lat i powyżej).Jeśli po upływie 3 dni (w przypadku gorączki) lub 5 dni (w przypadku bólu) nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy powiedzieć o tym lekarzowi.Nie należy podawać leku dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Skład

  • Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
  • Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, talk (E 553), kwas stearynowy (E 570), powidon (E 1201), potasu sorbinian (E 202).

Dawkowanie

WiekMasa ciałaDawkowanieMaksymalna dawka
dobowa
6 do 8 lat21 do 24 kg½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin2,5 tabletki (1,25 g)
9 do10 lat25 do 32 kg½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin3 tabletki (1,5 g)
10 do 12 latpowyżej 33 kg1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin4 tabletki (2 g)
12 do 15 lat34 do 60 kg1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby,
w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin
6 tabletek (3 g)
powyżej 15 lat34 do 60 kg1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin6 tabletek (3 g)
powyżej 15 latpowyżej 60 kg1 do 2 tabletek (500 do 1000 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin6 tabletek (3 g)*

* Maksymalną dawkę dobową 8 tabletek (4 g) mogą przyjmować wyłącznie pacjenci z masą ciała powyżej 60 kg po konsultacji lekarskiej.

Opakowanie

50 tabletek

Inni kupili również